Kalça Eritme Egzersizleri İle Zayıflama

Kalça Eritme Egzersizleri İle Zayıflamak . Kadınların kilo sorunu yaşadığı bölgelerden biri de kalça bölgesidir.  Bölgesel yağlanma sonucu olan kalçadaki yağlar ve bu yağların büyüklüğü kalça eritme egzersizleri olmadan yalnızca diyetle giderilebilecek bir sorun değildir.

Kalça bölgesinde oluşan yağların eritilip kişinin istediği kadar eritilebilmesi için kalça eritme egzersizleri düzenli olarak uygulanmalıdır. Kalça eritme egzersizleri sayesinde daha fit ve sıkı bir vücuda sahip olmuş olacaksınız. Bu egzersizler sağlığınız için de oldukça önemlidir.

Düzenli olarak egzersizleri uyguladıktan sonra isteğinizin ne kadar kolay gerçekleştiğini göreceksiniz. Diyetleriniz de önemlidir şeker, yağ ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Bol bol su, sebze ve meyve tüketilmelidir. Su metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığı için oldukça önemlidir.

Kalça Eritme Egzersizleri İle Zayıflama
Jumping Squats

Kalça Eritme Egzersizleri

Jumping Squats 

Kan dolaşımınızı yükselterek, enerjinizi zirveye taşıyacak bir başlangıç yapmanızı sağlar. Bu egzersizde ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sonra normal bir squat yapın ve havaya sıçrayarak bitirin. Yere bastığınızda, bedeninizi yine çömelme pozisyonuna getirin. On kez yinelayın.

Bisiklet: Yürüyüş kadar önemli olan egzersizlerden biri de bisiklet egzersizidir. Bisiklet egzersizleri basen ve kalça bölgelerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bisiklet egzersizinin düzenli olarak uygulanması gerekir. Basen ve kalça bölgesini eritmek için çok etkili bir egzersizdir.

Yürüyüş: Kalça eritme egzersizlerinde mutlaka yapılması gereken egzersizlerden biridir. Egzersizi uygulayacak olan kişinin mutlaka günlük yürüyüş yapması gerekmektedir. Yürüyüş düzenli bir şekilde her gün yapılırsa oldukça etkili ve kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

Jimnastik: Jimnastik hareketleri kalça bölgesinde etkilidir. Jimnastik hareketleri genel olarak kalçanızı sıkılaştırmayı ve şekillenmesini sağlar.

kalça sıkılaştırma
Walking Lunges

 

Walking Lunges

Ağırlık kaldırarak yapılan egzersizler de yağ yakımında etkilidir. Bacak hareketlerini ağırlık kaldırarak uygulamanız kalorilerinizi hızlı şekilde yakmanızı sağlar. Ağırlıkla yapılan bacak egzersizleri yalnızca yağları yakmakla değil, yağ oluşumunu da engellemektedir.

İlginizi Çekebilir  "Estetik Güzeli" Haberlerine Yanıt Verdi

Squat hareketi kalça eritme hareketlerinden biridir. Squat hareketi ayakta yapılır. Omuzlarınızı ayak hizanızda açmanız gerekir ve sandalyeye oturur bir pozisyonda durulur.

Eller omuz hizasında dik tutulur. Kalça eritme egzersizi için bir diğer egzersiz ise emekleme pozisyonunda dururken bir bacağın dik bir şekilde mümkün oldukça yukarı kaldırılmasıdır.

Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Altın Kurallar

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

defne yaprağı faydaları feyabu

Defne Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Defne Yaprağının Faydaları Nelerdir? Türkiye’de Akdeniz defnesi olarak da bilinen defne yaprağının Latince ismi Laurus …

serenay sarıkaya hamile mi

Serenay Sarıkaya hamile mi?

Serenay Sarıkaya hamile mi? Bu ihtimalin akıllara gelmesine sebep olan şey ise ünlü isim Seren …

helnnn

Helin Avşar ‘dan Cesur Paylaşım

Helin Avşar gündelim yaşamından kareler paylaşırken son paylaşımı ise ablası Hülya Avşar’ın çektiği cesur bir …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: