Kısa süreli ve Uzun Süreli Öksürük Belirtileri!

Kısa süreli ve Uzun Süreli Öksürük Belirtileri nelerdir ? Öksürükler bizi en çok rahatsız eden ve günlük yaşantımızda çoğu zaman konsantrasyon bozukluğuna neden açan bir çeşit hastalıktır. Bu hastalığın 2 çeşidi vardır bunlar akut ( kısa süreli ) , kronik ( uzun süreli ) olarak ikiye ayrılır diyebilir.

Akut Öksürük ( Kısa süreli öksürük ) nedir?

Kısa süreli öksürük aslında normal bir hastalıktır. Kendi doğal yollarınızla hastalığınızı geçirmeye çalışabilirsiniz. Bu sayede hastalık en fazla 3-4 gün sürer. Akut öksürük, bir başka hastalığın belirtisi değildir, bu yüzden de içiniz rahat olabilir ama bir öksürük hastalığının akut veya kronik olduğunu anlamanız gerekir. Eğer hastalığınız kronik ise kesinlikle bir doktora danışmalısınız.

Kronik Öksürük ( Uzun süreli ve bir başka hastalığın belirtisi ) Nedir?

Kronik öksürükler kolay kolay geçmez ve ciddi anlamda rahatsız olacağınız bir öksürük çeşididir. Kronik hastalığın doğal yollar ile geçirilmesi mümkün olmaya bilir bu yüzden bir aile hekiminize veya doktora danışarak, önerilen ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Yüz Beyazlatıcı Domates Maskeleri

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi. Her ne kadar yüz yüze eğitime kademeli olarak geçiş …

BESLENME TARZI ÇOCUKLARIN ZEKÂSINI ETKİLİYOR

Beslenme tarzı, yaşamımızın temel bir gereksinimini ve sağlığımızı korumanın bir parçasını oluşturmaktadır. Beslenme tarzı çocuklarda …

Jean Giymenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizler için Jean giymenin püf noktaları ve bunların nasıl doğru uygulanacağından bahsedeceğiz. Nedir …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: