Kişilerarası İyi İletişim Becerileri için İlk On İpucu

Karşınızdaki kişiyi anlamak ve ruhuna hitap edebilmek imkansıza yakındır. Kişinin taşıdığı duygular çok karmaşık ve doludur, onu çözmek ve ulaşmak çok zordur. Ancak bazı yöntemlerle karşınızdaki kişiye gerçek anlamda ulaşabilirsiniz. İşte iyi iletişim becerileri için ipuçları.

 

  • Önce dinle. İletişim iki yönlü bir süreçtir; mesajınızı iletmek diğer kişiyi anlamaya bağlıdır.
  • İletişim kurduğunuz kişilerle ilgilenin. İnsanların kendileriyle ilgilenenlere daha çok ilgi duyduklarını ve söylediklerine daha fazla dikkat edeceğini unutmayın.

İyi İletişim Becerileri

İyi İletişim Becerileri

  • Rahat ol. Kambur omuzlar, kıpır kıpır kıpır kıpır gibi kötü beden dili, oyunu arama, ayak parmaklarına dokunma veya saç döndürme gibi oyunların hepsini veriyor.
  • Gülümseyin ve göz temasını kullanın. Verebileceğiniz en olumlu sinyal.
  • Sorular sor. İnsanlara gerçekten ilgilendiğinizi göstermek için harika bir yoldur.
  • Diğer kişinin kendinize farklı bir bakış açısı varsa, neden bu bakış açısına sahip oldukları hakkında daha fazla bilgi edinin. Düşüncelerinin ardındaki nedenleri ne kadar çok anlarsanız, bakış açılarını o kadar çok anlayabilir veya bakış açınızı daha iyi anlamalarına yardımcı olabilirsiniz.
  • İddialı olmak. Bununla, girdilerini sizinki kadar değerlemeye çalışmayı kastediyoruz. Saldırgan ol ve itme ol. Doğru dengeyi deneyin.

İyi İletişim Becerileri

  • Konuşurken uygun olduğunda hevesli olmaya çalışın. Bunu vurgulamak için sesinizi ve beden dilinizi kullanın.
  • Hemen birisinin söylediği bir şeye kilitlenmeye çalışmayın … “oh evet bu bana oldu” ve sonra hemen devam edin ve hikayenizi anlatın. Öncelikle bunlara yeterince soru sorduğunuzdan emin olun ve hikayenizi verirken / verirken sadece bir yarışma gibi gelmek için değil, dikkatli olun.
  • Etkileşimlerinizden öğrenin. Birisi ile gerçekten iyi bir konuşma yaptıysanız, neden iyi gittiğini düşünün ve bir dahaki sefere kilit noktaları hatırlayın. Çok iyi gitmediyse – tekrar ondan bir şeyler öğrenmeyi deneyin.

 

Güne Erken Başlamak

Hakkında Pınar Keskin

Buna da Göz Atın

Estetik ile güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın!

Sanatçı Alişan’ın liposuction yaptırdığını ve ölümden döndüğünü açıklamasının ardından, uzmanlar, profesyonel kişiler tarafından yapılmayan estetik …

Maske ile Nefes Almak Zor Geliyorsa

Maske ile Nefes Almak Zor Geliyorsa .. Maske nedeniyle nefes alamıyorum..” Covid-19 pandemi sürecinde bu …

Burçların Sevgilileri Nasıl Olmalıdır

Aşkta burçların etkisi bilinen bir konudur. Sizin için burçlarda “Burçların sevgilileri nasıl olmalıdır” konusunu araştırdık. …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: