Kişilerarası İyi İletişim Becerileri için İlk On İpucu

Karşınızdaki kişiyi anlamak ve ruhuna hitap edebilmek imkansıza yakındır. Kişinin taşıdığı duygular çok karmaşık ve doludur, onu çözmek ve ulaşmak çok zordur. Ancak bazı yöntemlerle karşınızdaki kişiye gerçek anlamda ulaşabilirsiniz. İşte iyi iletişim becerileri için ipuçları.

 

  • Önce dinle. İletişim iki yönlü bir süreçtir; mesajınızı iletmek diğer kişiyi anlamaya bağlıdır.
  • İletişim kurduğunuz kişilerle ilgilenin. İnsanların kendileriyle ilgilenenlere daha çok ilgi duyduklarını ve söylediklerine daha fazla dikkat edeceğini unutmayın.

İyi İletişim Becerileri

İyi İletişim Becerileri

  • Rahat ol. Kambur omuzlar, kıpır kıpır kıpır kıpır gibi kötü beden dili, oyunu arama, ayak parmaklarına dokunma veya saç döndürme gibi oyunların hepsini veriyor.
  • Gülümseyin ve göz temasını kullanın. Verebileceğiniz en olumlu sinyal.
  • Sorular sor. İnsanlara gerçekten ilgilendiğinizi göstermek için harika bir yoldur.
  • Diğer kişinin kendinize farklı bir bakış açısı varsa, neden bu bakış açısına sahip oldukları hakkında daha fazla bilgi edinin. Düşüncelerinin ardındaki nedenleri ne kadar çok anlarsanız, bakış açılarını o kadar çok anlayabilir veya bakış açınızı daha iyi anlamalarına yardımcı olabilirsiniz.
  • İddialı olmak. Bununla, girdilerini sizinki kadar değerlemeye çalışmayı kastediyoruz. Saldırgan ol ve itme ol. Doğru dengeyi deneyin.

İyi İletişim Becerileri

  • Konuşurken uygun olduğunda hevesli olmaya çalışın. Bunu vurgulamak için sesinizi ve beden dilinizi kullanın.
  • Hemen birisinin söylediği bir şeye kilitlenmeye çalışmayın … “oh evet bu bana oldu” ve sonra hemen devam edin ve hikayenizi anlatın. Öncelikle bunlara yeterince soru sorduğunuzdan emin olun ve hikayenizi verirken / verirken sadece bir yarışma gibi gelmek için değil, dikkatli olun.
  • Etkileşimlerinizden öğrenin. Birisi ile gerçekten iyi bir konuşma yaptıysanız, neden iyi gittiğini düşünün ve bir dahaki sefere kilit noktaları hatırlayın. Çok iyi gitmediyse – tekrar ondan bir şeyler öğrenmeyi deneyin.
İlginizi Çekebilir  Matrix 4 Vizyon Tarihi Belli Oldu

 

Güne Erken Başlamak

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Karbonatın Faydaları- Mükemmel bir yüz ve cilt için

Karbonatın faydaları denilince biz saymakla bitiremeyiz. Mükemmel bir yüz ve cilt için karbonatı cildinizde denemeye …

PMS ve Regl dönemlerinde kas ağrıları için 5 egzersiz

PMS ve Regl dönemlerinde kas ağrıları için 5 egzersiz..  Regl olmadan yaklaşık bir hafta öncesinde …

Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?

Pis Yedili adındaki gençlik dizisiyle dikkat çekmeyi başaran Uraz Kaygılaroğlu oyunculuktaki performansı ile son dönemlerde …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: