Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altı kararması kadınlarda görülebilen bir sorundur. Özellikle yaz aylarında askılı bluzlar giydikleri zaman büyük bir sıkıntı haline gelen bu sıkıntı ten rengi esmer olan kadınlarda daha sık görülmektedir. Bu bir hastalık değildir ve genetik olabilir.

Koltuk altı kararmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Koltuk altı kararmasında kullanılan deodorantlar, koltuk altı temizliği, aşırı terleme oldukça etkilidir. Koltuk altınız için kullanılan deodorantlar cilt sağlığınız için kaliteli seçilmelidir. Beyazlatmak için birtakım tedavi yöntemleri bulunur. Bunlar; koltuk altı beyazlatıcı kremler, çeşitli maskeler ve lazer tedavisidir.

Koltuk altı kararmasına salatalık uygulaması: Öncelikle bir adet salatalığın kabuğunu soyun ve robot içine atarak suyunun çıkmasını sağlayın. Salatalık suyunu kararmış olan koltuk altına sürerek 20 dakika sonra koltuk altını temizleyerek koltuk altınıza bebek pudrası sürmelisiniz.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altı kararması için salatalık maskesi 

Malzemeler

  • Zerdeçal
  • Salatalık suyu
  • 3 damla limon suyu

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir araya getirerek hamur oluşturun ve oluşturduğunuz hamuru kararmış olan koltuk altınıza uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile cildinizi temizleyin, bu karışımı her gün cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Koltuk altı kararmasına portakal kabuğu uygulanışı

Öncelikle 1 adet portakalı soyun ve soyulmuş olan kabukları güneşte bekleterek portakal kabuklarının kurumasını bekleyin. Kurutulmuş olan portakal kabuklarını öğütücü kullanarak toz haline getirin ve üzerine gül suyu ile süt ilave ederek malzemeleri iyice karıştırın. Hazırlanan portakal kabuğu maskesini koltuk altına 15 dakika boyunca masaj yaparak sürün ve cildinizi soğuk su ile durulayıp arkasından bebek pudrası sürerek kararan bölgenin beyazlamasını sağlayın.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altı kararması için Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağında bulunan E vitamini ile kararan koltuk altlarının rengini açarak bu sorunu tedavi edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey banyo yapmadan önce kararan bölgeye 15 dakika kadar masaj yaparak Hindistan cevizi yağını sürün. 15 dakika sonra doğal bir sabun ile cildinizi ılık su ile temizleyin. Daha iyi bir sonuç almak için bu yağı her gün düzenli olarak kullanın.

Koltuk altı kararmasına patates uygulaması

Patatesin cildi beyazlatma özelliği vardır. Bu yüzden kararan bölgelere düzenli olarak patates veya patates suyu uygulandığı zaman zamanla ciltteki rengin kendine geldiğini fark edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey ya patatesi ince bir dilim olarak koltuk altınızı ovun ya da patatesi rendeleyip suyunu koltuk altınızdaki kararan bölgenize sürün. 15 dakika bekletip cildinizi temizleyin.

Vücuttaki Tüylenme Neden Artar

Hakkında Pınar Keskin

Buna da Göz Atın

Kontakt lens tehlikeli mi, nelere dikkat edilmeli? kullanırken nelere dikkat edilmeli

Kontakt lens kullanırken nelere dikkat edilmeli? Gözde oluşan miyop, hipermetrop ve astigmatizm gibi kırma kusurlarının …

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi. Her ne kadar yüz yüze eğitime kademeli olarak geçiş …

BESLENME TARZI ÇOCUKLARIN ZEKÂSINI ETKİLİYOR

Beslenme tarzı, yaşamımızın temel bir gereksinimini ve sağlığımızı korumanın bir parçasını oluşturmaktadır. Beslenme tarzı çocuklarda …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: