Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler ? Aslında terlemek gayet doğal ve çok da sağlıklı bir durumdur. Ter, vücuttaki ter bezlerinin vücut sıcaklığı yükseldiğinde onu dengelemek için salgıladığı salgılardır.

Cilt üzerindeki terleme o bölgedeki ter bezi yoğunluğuna ve kişiye göre değişir. En çok koltuk altında bulunan ter bezleri o bölge kapalı ve arada kaldığı için de terleme olduğunda koltuk altı kokusu oluşturur.

Vücuttan çıkan bu sıvılar ilk çıktığı anda yağlı ve kokusuzdur. Bu bölgelerde yer alan vücut yüzeyinde yaşayan bakterilerin florasının bozulması ile bu koku olayı ortaya çıkmaya başlar.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer

Son zamanlarda doğal yollarla koltuk altı kokusu nasıl geçer konusunda oldukça geniş araştırmalar yapılmakta.

Normalde bizim bu işlem için kullandığımız kozmetik ürünler olan birçok rollonların içinde alüminyum gibi kimyasal madde miktarı oldukça yüksektir. Bu sebeple kullandığımız kozmetik ürünlerinin doğal olmasına ya da içlerinde bu ürünleri kullanıyor olmamasına dikkat etmek gerekir.

Koltuk altında ter kokusu oluşumunu engellemek için temel iki adım var. Birinci adım koltuk altında yer alan bakteri florası oluşumunu önce azaltmak sonra yok etmek ve tekrar oluşmasını engellemektir. Bu da ancak temiz ve kuru koltuk altlarına uygulanan doğal ya da kozmetik ürünlerini kullanmaktır.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk altı kokusu engellemenin ikinci adımı ise vücutta eğer çok fazla terleme varsa bazı ilaç alımları ve hormon dengesi sağlanarak bu durum azaltılabilir.

Doğal yollarla koltuk altı kokusu tedavisinde terleme bölgesi sirke ile ovulabilir, aynı şekilde koltuk altı bölgesi yine domates suyu ile ovulabilir, salatalık suyu ile ya da çiğ süt ile de ovulabilir.

Çok eski zamanlardan beri sağlıklı bir peeling ürünü olarak kullanılan sofra tuzunu da sabah banyo yaparken son durulanma suyunuza ekleyip onunla durulanabilirsiniz. En çok koltuk altı gibi fazla terleyen bölgelerinize yoğunlukla temas etmesini sağlamayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir  Demet Özdemir'in Yeni Paylaşımı Takipçilerini Şaşırttı

 

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

implant tedavisi ne kadar srer

İmplant Tedavisi Nedir ve Kimlere Yapılmaz

İmplant Tedavisi Nedir ?Çene kemiklerinin içerisine yerleştirilerek yapılan implant tedavisi tamamen dişlerini kaybetmiş kişiler için …

Vitrektomi nedir

Vitrektomi Nedir ve Tedavisi

Vitrektomi Nedir ve Tedavisi ? Vücudumuzda hangi organımız en çok önemli olan organımızdır diye halka …

patates diyeti feyabu

Patates Diyeti İle Zayıflama

Patates Diyeti İle Zayıflama .. Anavatanı Güney Amerika olan patates aslında hiç de diyet yapılabilecek …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: