Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler ? Aslında terlemek gayet doğal ve çok da sağlıklı bir durumdur. Ter, vücuttaki ter bezlerinin vücut sıcaklığı yükseldiğinde onu dengelemek için salgıladığı salgılardır.

Cilt üzerindeki terleme o bölgedeki ter bezi yoğunluğuna ve kişiye göre değişir. En çok koltuk altında bulunan ter bezleri o bölge kapalı ve arada kaldığı için de terleme olduğunda koltuk altı kokusu oluşturur.

Vücuttan çıkan bu sıvılar ilk çıktığı anda yağlı ve kokusuzdur. Bu bölgelerde yer alan vücut yüzeyinde yaşayan bakterilerin florasının bozulması ile bu koku olayı ortaya çıkmaya başlar.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer

Son zamanlarda doğal yollarla koltuk altı kokusu nasıl geçer konusunda oldukça geniş araştırmalar yapılmakta.

Normalde bizim bu işlem için kullandığımız kozmetik ürünler olan birçok rollonların içinde alüminyum gibi kimyasal madde miktarı oldukça yüksektir. Bu sebeple kullandığımız kozmetik ürünlerinin doğal olmasına ya da içlerinde bu ürünleri kullanıyor olmamasına dikkat etmek gerekir.

Koltuk altında ter kokusu oluşumunu engellemek için temel iki adım var. Birinci adım koltuk altında yer alan bakteri florası oluşumunu önce azaltmak sonra yok etmek ve tekrar oluşmasını engellemektir. Bu da ancak temiz ve kuru koltuk altlarına uygulanan doğal ya da kozmetik ürünlerini kullanmaktır.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Geçer Öneriler

Koltuk altı kokusu engellemenin ikinci adımı ise vücutta eğer çok fazla terleme varsa bazı ilaç alımları ve hormon dengesi sağlanarak bu durum azaltılabilir.

Doğal yollarla koltuk altı kokusu tedavisinde terleme bölgesi sirke ile ovulabilir, aynı şekilde koltuk altı bölgesi yine domates suyu ile ovulabilir, salatalık suyu ile ya da çiğ süt ile de ovulabilir.

Çok eski zamanlardan beri sağlıklı bir peeling ürünü olarak kullanılan sofra tuzunu da sabah banyo yaparken son durulanma suyunuza ekleyip onunla durulanabilirsiniz. En çok koltuk altı gibi fazla terleyen bölgelerinize yoğunlukla temas etmesini sağlamayı unutmayınız.

 

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: