KOSGEB Nedir? Ne İşe Yaramaktadır?

KOSGEB Nedir  sorusunun cevabı kısaca küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyümesini, desteklenmesini ve gelişmesini amaçlayan bir kurum olan Kosgeb, kelime anlamı olarak da ‘Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır diyebiliriz.

Açılımından da anlaşılacağı üzere KOSGEB küçük ölçekli işletmeler için bir destek niteliğindedir. Pek çok işletmeye özel teşvikler sunar ve işletmeler için gereken her şeyi ön plana çıkarır. Hem sizin için hem de özel sistemler için gereken bütün yatırımları sağlayan KOSGEB, bu konuda oldukça önemli çözümler sunuyor diyebiliriz.

Hükümet yatırımlarının başında yer alan KOSGEB özel olarak pek çok firmaya finansman hizmeti sunmaktadır. Kendine ait bir iş yeri olmasını pek çok kişi istiyor bildiğiniz gibi. Fakat bazı durumlarda bir işe atılabilmek için sadece düşünmek yetmez. Bir işe atılmak için maddi bir gelirde olması gerekir (her işte olduğu gibi). Kendi işinizi kurma gibi bir düşünceniz var ise öncelikle bu iş ile ilgili araştırmalar yapmalı ve ne gibi teşvikler olduğunu iyice araştırmalısınız. KOSGEB destekleri adı altında yeni bir işe sahip olmak isteyenler, böylece hem kendine hem de ülke ekonomisine destek verecek olan kişiler olacaktır. Böylece devlet kredi imkanı sağlamaktadır ve bu imkanlar faizsiz ya da hibe olarak sunulmaktadır.

KOSGEB Nedir? Ne İşe Yaramaktadır?
KOSGEB Nedir? Ne İşe Yaramaktadır?

KOSGEB’in amacı yeni işletmelere destek vererek ülke ekonomisine katkıda bulunma imkanı sağlamaktır.

Girişimcilik ruhu taşıyan kişileri cesaretlendiren KOSGEB kişilere hem maddi hem de eğitimsel açıdan destek sağlamaktadır. Ayrıca bu imkân ile ülke ekonomisine de kişiler ve şirketler üzerinden dolaylı olarak katkı yapılmaktadır. Bu yüzden bunca özelliği kullanarak sizler de kendi işinizi kurabilir ve gerekli olan bütün yatırımları online olarak organize edebilirsiniz. Sizler de girişimcilik alanında ilerlemek istiyorsanız öncelikle KOSGEB’in resmi web sitesine kayıt olmalısınız ve oradan detayları ve güncel bilgileri takip etmelisiniz.

Sizden Kobi Beyannamesi istenecektir. Böylece işletmenizin Kobi niteliği taşıyıp taşımadığı belirlenecektir. Bunu sağlamak için ihtiyacınız olan bütün şartları KOSGEB resmi sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Detayları KOSGEB üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Gönderdiğini beyannameler KOSGEB’de çalışan uzman kişiler tarafından kontrol edildiği için profesyonel bir çalışma yapmaya özen göstermenizi rica ediyoruz. KOSGEB de uzman kişilerden yapmak istediğiniz iş ile ilgili yüz yüze bilgi almanız da mümkündür. Bu sizi pek çok konuda rahat ettirecek ve detayları daha önemli bir şeklide incelemeye başlayacaksınız diyebiliriz.

 

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri

Çiçek hediyelerin en zarifidir. Her şeye etkisi olan burçların çiçek zevklerine de etkisi vardır. Gelin …

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Saçlar kadının güzelliğini tamamlayan en önemli unsurdur. Her saç tipine göre nasıl saç kurutulur gelin …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: