Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalı ? Kuru saçlara sahipseniz dikkat etmeniz gereken bazen önemli noktalar var. İşte saç sağlığınızı koruyacak ipuçları.. 

Saçınızı gerekli olmadıkça hergün yıkamayın, saçları yıkamak koruyucu lipitleri yokedecektir. Saç sağlığınızı tehdit ettiği gibi saç derinizi de yıpratacaktır.

Saçınızın bakımını yapmayı unutmayın. İleriki zamanlarda geri dönülemeyecek yola girilebilir.

Haftalık olarak saçınıza kür uygulayın. Bu şekilde az yıkadığınız saçlarınız bu sayede uzun süre temizliğini ve sağlığını koruyacaktır.

Sadece sizin saç tipiniz amacıyla özel olarak yapılmış ürünleri kullanın. Uygun ürünlerde daha az kurutucu köpük maddeleri yer alır ve bunların bünyesinde daha yüksek oranda tespit edilen daha yüksek silikon muhteviyatı saçınızı taramayı kolaylaştıracaktır.

Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Saçınızı kurutmadan kesinlikle şekillendirmeye çalışmayın. Saç düzleştirme (sıcak maşaları) ve fön makinelerinin sıcak havası saçınıza iyi gelmez, nemini alır. Yeni bir saç kurutma makinesi alırken ısı koruma ayarının olup olmadığına bakın. Aşırı ısınmaya karşı koruma olmazsa olmaz bir özelliktir.

El emeği: Saç derisine oluşturulan derli toplu masajlar kan akışını düzenler ve sebum salgısını artırır

Saçınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın, zira bu saçınızdan natural  maddeleri alarak iyice zayıflamasına yol açacaktır. Ne sıcak ne soğuk – ılık bir su ısısı seçiniz.  Son olarak saçınızın uzun kesimlerini soğuk suyla kurutmalısınız. Bu saçınızın kaygan ve parlak olmasını sağlayacaktır.

Saçınızı alkol maddesi içeren ürünler kesinlikle kullanmayın! Saç spreyleri, köpüklü ürünler, jeller ve başka ürünlerdeki alkol de saçlarınızı kurutur.

Saç bakım aletlerinize de ilgi etmelisiniz. Kalitesiz imal edilmiş tarak ve fırçalardaki çapaklar kepek tabakasına zarar verecek ve natural kaygan yüzeyini bozacaktır.

Önce ıslak saçınızı geniş dişli tarakla açın. Daha sonra saçı nazikçe tarayın. Islak ya da sulu saç zarar görmeye daha müsaittir.

 

Kuru Saçlar İçin Pratik Maske Tarifleri

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: