Kuruyemişlerin Faydaları Nelerdir?

Kuruyemişlerin Faydaları Nelerdir? En sağlıklı besinler arasında şüphesiz kuruyemişler gelir. Bu kuruyemişler çeşitlerine kadar tüm vitaminlerden kanser, kilo verme, kalp sağlığı, cilt güzelliğine kadar birçok faydası var. Bu kuruyemişlerin faydalarına beraber bakalım.

Kuruyemişlerin Faydaları

Ayçiçek Çekirdeğinin Faydaları

Ayçiçek çekirdeğini kolesterolü düşürür, düşünme ile ilgili işlerde çalışan insanların zihnini açar, damar sertliğine iyi gelir, çocuğunuz zayıf kalmışsa günde 50 gr kadar zayıf çocuklara iyi geldiği görülmüştür.

Ayçiçek çekirdeği aynı zamanda cinsel arzuları artırır, idrarı sökmeye yardımcı olur, solunum ile ilgili rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Kuruyemişlerin Faydaları feyabu

Kuruyemişlerin Faydaları

Antep Fıstığının Faydaları

Antep fıstığı severek yediğimiz kuru yemişin başında gelmektedir. Antep fıstığının faydaları; Antep fıstığı B1 vitamini, protein ve fosfor içerir buda insan vücudunun bu vitaminlerin yüzde 35’ini Antep fıstığının yüz gramında karşıladığı belirlenmiştir.

Kan şekerinin yükselmesini önleyici faydası vardır. Aynı zamanda Antep fıstığı akciğere iyi gelmektedir. İltihap ve öksürük gibi akciğerde oluşan bazı sorunlara son derece faydalıdır.

Kuruyemişlerin Faydaları feyabu

Yer Fıstığının Faydaları

Yer fıstığı yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı bir kuruyemiştir. Bu kuru yemişin faydaları kan şekerinin yakılması ve kalp sağlığını koruma gibi etkileri vardır. Aynı zamanda sigara ve alkolün yarattığı kötü etkileri azaltmaya yardımcı olur.

Posalı bir yiyecek olan yer fıstığı, kanser riskini azaltmaya yardımcı olur. Bağırsaklara olumlu etkileri vardır.

Kuruyemişlerin Faydaları feyabu 2

Kuruyemişlerin Faydaları

Leblebinin Faydaları

Leblebi faydaları anne sütüne iyi gelir. Aynı zamanda mideye olumlu etkileri vardır. Mide asidini alarak mideyi rahatlatır, kilo kaybına yardımcı olur, tokluk hissi verir, özellik diyet yapanlar içerisinde yağ olmadığı için tok tutması için leblebi tüketmektedir.

Kuruyemişlerin Faydaları feyabu

Kuru Hurmanın Faydaları

Hurma, bünyesinde tespit edilen varlıklı potasyum minerali yardımıyla kalp arkadaşı yiyeceklerin başında yer alıyor. Hurma kan basıncını
(tansiyon) dengeliyor ve kalp temposunu düzenliyor. Damar tıkanıklığını önler. Güçlü bir antioksidan olması nedeniyle hurma, kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları tehlikesini azaltıyor.

İlginizi Çekebilir  Ramazan İçin Beslenme Öneriler

Bademin Faydaları

Badem kötü kolesterol civarını düşürür. Böylece kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer. Aynı vakitte içeriğindeki lif yardımıyla damarlardaki toksinleri temizler.

  • Badem, kalbinizi ve bütün kardiyovasküler sistemi koruyan antioksidanlarla eşleştirilen tekli doymamış asitleri ya da MUFA adı verdiği sıhhatli yağ asitleri ile doludur. Bademdeki yüksek miktardaki bu faydalı madde, bilhassa de bademin kabuğunda tespit edilen bir bitki bileşeni olan antioksidan flavonoidler, kardiyovasküler hastalıklar geliştirme ve kalp krizi geçirme tehlikesini önler.

 

Mutluluk Veren Besinler Nelerdir?

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

niversite tercih

Üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite kayıtları ne zaman ? Üniversite tercih zamanı geldi, çattı. Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarına …

migren agrisi neden olur migren agrisi nasil gecer feyabu

Migren nasıl geçer ve belirtileri nelerdir

Migren nasıl geçer ve belirtileri nelerdir? Migren sıradan bir baş ağrısı olarak görülse de aslında …

13 Temmuz Günlük Burç Yorumu

6 Ağustos Perşembe Günlük Burç Yorumları

Bu sabah bir ilham kıvılcımı ile yataktan fırlarsanız şaşırmayın. Dünyayla yüzleşmeden önce hayallerinin bir süre …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: