Lensler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lensler Hakkında Bilinmesi Gerekenler ? Lensler göz ile ilgili rahatsızlıklarda ve bazı kişilerde değişik bir göz rengi yakalamak isteyenlerin şu sıralar tercihleri arasında yer alıyor. Ancak lensler kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle sahip olunarak tercih edilmemelidir.

Göz rahatsızlığı ile karşı karşıya kalan kişiler doktor muayenesinden sonra lens kullanımını tercih edebilirler. Artık özellikle de gözlük satış mağazalarında kolay ulaşılabilir olmaları ve daha çok tercih edilmeleri dolayısı ile renkli lensler bulunmasına karşı bu lenslerin de göz doktorunun tavsiyesi ile alınması daha doğru bir tercihi oluşturacaktır.

Lenslerin çıkarılması ve takılması esnasında mutlaka kişilerin kişisel el temizliğini dikkat ederek yapmaları ve ellerini çok iyi temizlemeleri gerekmektedir.

Lensler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lensleri takmadan ve çıkarmadan önce mutlaka lenslerin özel sıvı solüsyonları bulunmaktadır. Bu solüsyonlar ile lens temizliğinin ve bakımının yapılması gerekir. Lens kaplarının içine konulan solüsyonun her gün düzenli olarak değişimi sağlanmalıdır. Lens temizliğini kesinlikle musluk veya diğer çeşit olan damacana su ile tabir edilen su ile yapmayan mutlaka lenslerinizle birlikte satın aldığınız uygun lens solüsyonu ile yapınız. Banyo yaparken ve yüzerken gerekmedikçe lensleriniz ile bu işi gerçekleştirmeyiniz.

Gözünüzle ilgili herhangi bir rahatsızlık, kızarıklık, yanma, kaşınma, kuruluk veya alerjik reaksiyon neticesi gibi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda hemen göz doktorunuzu ziyaret ederek önceden ilk tedbirinizi almış olunuz.

Göz doktorunuza danışmadan etrafınızdan duyduğunuz ve onlara iyi gelen göz kremlerini, göz losyonlarını ve göz damlalarını kesinlikle kullanmayınız. Lensler sadece kişinin kendisine özeldir kesinlikle başkasının lensini kullanmayınız ya da kendi lensinizi bir başkası ile kesinlikle paylaşmayınız. Lensler kullanım rahatlığı ve güzelliği sağlasalar da mutlaka ve mutlaka olarak temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğini de unutmamamız gerekmektedir.

 

Göz Kapağı Şişmesi Rahatsızlığı Nedir?

 

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: