Maden Suyunun Faydaları

Soda ile karıştırılan maden suyu, içeriğindeki zengin mineraller sayesinde sağlığınız açısından faydalıdır. Maden suyunun faydaları neler hadi bakalım.

Ferahlatıcı özelliğiyle maden suyu birçok insanın vazgeçilmezidir. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu minerallerin çoğuna sahip olan maden suyu; magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum kaynağıdır.Maden suyu, jeolojik ve fiziksel olarak koruma altında tutulan yeraltı sularından kuyu açılarak veya kaynaktan doldurularak elde edilmiş, çözünmüş katı madde içeriği toplam 250 ppm’den daha az olmayan sulara verilen isimdir. Maden suyu yerin en derin katmanlarından çıkar, çıktığı yerin jeolojik özelliklerini taşır ve magmadan aldığı karbondioksit gazının basıncı vasıtasıyla yer yüzüne çıkar.

Uzmanların mide rahatsızlıkları için tüketmesini önerdiği maden suyu, yurt dışında mineralli su olarak bilinmektedir.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

 • Kemik sağlığına iyi gelmektedir. Vücuttaki kimk dokularına yaptığı katkı ile günlük kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca kadınlarda görülen menopoz sonrası kemik yoğunluğunun azalması (osteoporoz) gibi hastalıkların önlenmesinde faydalı olmaktadır.
 • Kalorisi bulunmamaktadır. Bu nedenle diyet yapanlar istedikleri kadar tüketilebilirler.
 • Kilo kaybına ve yağ yakına önemli etki sağlamaktadır.
 • Sindirim sisteminin kolay çalışmasını yardımcı olur ve gaz problemini ortadan kaldırır.
 • Kötü kolesterolü düşürücü etkisi bulunmaktadır.
 • İçindeki bikarbonat içeriği sayesinde midede bulunan asit yoğunluğunu, ekşimesini ve yanmasının azalmasında etkisi bulunmaktadır.
 • Maden suyu insanın hafızasını ve konsantrasyonunu arttırmaktadır. Zihinsel olarak insanı dinç hissetmeyi sağlamaktadır.
 • Uzmanlar maden suyunun iltihaplı romatizmada iyileştirici etkisi olduğunu belirtmektedirler. Aynı zamanda şiddetli kemik bozukluğunun nedeni olan eklem şişmesini de azaltmaktadır.
 • Gün içerisinde bir çok etkilerden dolayı saçlarımız yıpranır. Maden suyu kafa derisindeki PH düzeyini geri kazandırarak saçınızın gücünü ve parlaklığını geri kazandırmaktadır.
 • Yapılan araştırmalarda böbrek taşı riskini düşürücü etkisi bulunmaktadır.
 • Cilt güzelliği için çok faydalıdır.

Maden suyu cilde nasıl uygulanır?

1 çay bardağı maden suyunun içine 4 damla limon suyu damlanarak elde edilen karışımı sivilceli bölgeye günlük olarak sürmeniz halinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Tonik olarak kullanmak için maden suyunu elma sirkesi ile karıştırabilirsiniz. Kokusunda  rahatsız olmanız halinde içine gül suyu damlatabilirsiniz. 8 yemek kaşığı maden suyu için 1 yemek kaşığı sirke koymanız yeterlidir.

Kiloyu Göbek Bölgesinden Alanlar için Öneriler

Hakkında Merve

Avatar

Buna da Göz Atın

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri

Çiçek hediyelerin en zarifidir. Her şeye etkisi olan burçların çiçek zevklerine de etkisi vardır. Gelin …

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: