Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak kolay mıdır? Veya bu işlem için buna değer mi ? Ne gibi özellikleriniz olmalı ? Sizi bu konuda biraz aydınlatalım.

Bu iş için önceliğiniz bu işi severek yapıyor olmanızdır. Ve yaptığınız işin ciddiyetini farkına varmanız gerekir. Çünkü eğer bu durumu ciddiye almazsanız, sürekli olmazsınız. Bu durum sizi kolay pes etmeye itecek ve yeteri kadar özen göstermemenize neden olacaktır. Gerçekten bir şeyler hakkında yazmayı seviyorsanız bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca bu işi yaparken bişeyler öğreniyor olacak ve kendinize birşeyler katıyor olacaksınız. Şimdi bu işe nereden başlamanız gerekiyor inceleyelim. İlk öncelikle aşağıda ki soruların büyük bir kısmına cevabınız evet ise bu işin çok uygunsunuz demektir.

Makale Yazarak Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak

· Akıcı ve düzgün Türkçeye sahip misiniz?

· Farklı konularda yazı yazabilecek kadar bilgi ve birikiminiz var mı?

· Size bir iş verildiğinde bu işi zamanında yetiştirebilecek misiniz?

Bu iş için uygun olduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Şimdi nereden ve nasıl bu işleri bulabileceğinizden bahsedelim.

1. Webmaster forumları

Webmasterlerın birçoğu makale yazmayı sevmez ve bunu yapacak birilerini ararlar. Eğer bu forumlarda kendinizi ispat ederseniz inanın bana kafanızı kaşıyacak vakit bile bulamaz ve çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

2. Makale Siteleri

Makale sitelerine yazılarınızı göndererek satabilirsiniz. Çeşitli konular hakkında makaleler oluşturup bu sitelere gönderirseniz illa ki yazılarınızı satın alacak webmasterlar olacaktır.

3. Kendi Blogunuz İçin Yazın

Kendiniz bir blog açarak her gün içerik girerseniz para kazanabilirsiniz. Ama bu iş ciddi anlamda uzun bir dönem ve sabır gerektiren bir iş. Uzmanı olduğunuz bir alan, yazmaktan sıkılmayacağınız konularınız işinizi hayli kolaylaştıracaktır.

Şimdi ise bu işten ne kadar para kazanabileceğiniz den bahsedelim.

Şu anki güncel makale yazılarının ortalama tutarı 300 kelime 4 TL şeklindedir. Yani her gün 10 Makale yazsanız aylık kazancınız 1200 TL olacaktır. Bu da hiç de küçümsenecek bir rakam değil. Bir de eğer kendinizi ispatlar ve bu işte iyi olduğunuzu herkese kanıtlarsanız. Yani kısacası aranan kişi olursanız fiyatları daha da yukarı çekip çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

 

Ek İş Yaparak Para Kazanmak Kolay Mı

 

Hakkında Defne

Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Jean Giymenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizler için Jean giymenin püf noktaları ve bunların nasıl doğru uygulanacağından bahsedeceğiz. Nedir …

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

Bir Yorum

  1. 👋👏👏

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: