Makale Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Makale Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Teknolojininde gelişmesi ile birlikte birçok iş imkanı ortaya çıktı ve ortaya çıkmaya da devam ediyor. Bu kadar iş imkanının ortaya çıkmasıyla da evde makale yazarak nasıl para kazanılır? Sorusu sıkça soruluyor. Bizlerde bu yazımızda sizlere makale yazarlığından bahsedeceğiz.

Evde para kazanma yollarından biri olan freelancer makale yazarlığı mesleğine günde 2-3 saat ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu meslek için barındırmanız gereken özellikler var. Dilerseniz, bu özelliklere kısaca göz atalım.

Makale Yazarlığı Yapmak İçin Gerekli Özellikler

Öncelikle yazmayı çok sevmelisiniz. Hayal ve anlatım gücünüz yüksek olmalı. Sanki kendi sitenize içerik hazırlıyormuş gibi özen gösterip gereksiz kelimelerden kaçınıyor olmanız gerekli. Çünkü makale yazarlığı yapan bazı insanlar gereksiz kelimeler kullanarak, cümleleri gereksiz yere uzatarak haksız kazanç elde etme peşinde. Siz bunlardan olmayacaksınız.

Türkçe kurallarına hakim olmalısınız. Bir içerik oluştururken yazım ve imla kurallarına uymalısınız. Makale yazarlığı yapmak için mutlaka ‘Seo’ kavramını iyice öğrenmelisiniz. Çünkü günümüzde makaleler genellikle sitelere yazılıyor bu nedenle de Seo kavramı çok önemli.

Konunuz çerçevesinde anahtar kelimeleri dikkatli seçmelisiniz. Sadece dikkatli seçmeniz de yetmez, kelime sayısına paralel olarak yerleştirmelisiniz.

Makale Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Makale Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Makalelerimi Nasıl Satarım?

Makale yazarlığı, her ne kadar güzel bir meslek olarak görünsede bazı zorlukları vardır. Örneğin bir gün içinde 50 tane makale yazabilirsiniz fakat bu makaleleri nerede satacaksınız? Merak etmeyin. Bu sorun çerçevesinde kurulmuş freelance iş imkanı sunan siteler ve forumlar var. Bu sitelerden birine üye olarak makalelerini hazır olarak sisteme yükleyebilirsiniz. Ayrıca sipariş ile de makale satışı yapabilirsiniz. Tabi sattığınız makale ücretlerinden belirli bir kesinti yapılacaktır. Çünkü, site sizi alıcı ile buluşturuyor. Ayrıca yaptığı reklam masrafları vs. satışınızdan kesiyor.

 

Forumlara İleti Göndererek Para Kazanma

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Baştan Çıkarıcı Kadın Parfümleri

Tercih sebebi her ne olursa olsun cevabı her zaman merak edilen sorulardan biri baştan çıkarıcı …

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? Yeni sezon kış modası içinde kadife kumaştan meydana gelen ceketler, pantolon …

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kestirdiğiniz saçlarınız için pişmansanız, hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerden birkaçını …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: