Malatya’da Deprem

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 5,3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Deprem başta Elazığ olmak üzere çevre illerde de hissedildi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 21.06’da Malatya’nın Pütürge ilçesinde 7km derinlikte 5 büyüklüğünde deprem yaşandığını belirtirken Kandilli rasathanesinden bu 4.6km derinlikte 5.3 büyüklüğünde belirtti. Malatya valiliği herhangi olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirtirken olası başka bir depreme karşı tetikte beklediklerini açıkladı. Artçı depremler de yaşandı. En son 6 Haziran 05.40’da 1.9 şiddetinde deprem yaşanırken bu deprem hissedilmedi.

Malatya'da Deprem

Valilikten Açıklama

Malatya Valiliği “Bent Mahallesi’nde kullanılmayan ve daha önceki depremde ağır hasar gören 2 evde hasar oluşmuştur. Pütürge ilçesi Gözlüce Mahallesi’nde 10 evde, Tepehan Mahallesi’nde 3 evde, Esencik Mahallesi’nde 2 evde, Aslankent, Taştepe ve Örencik mahallelerinde de 1’er evde olmak üzere 2 ilçemizde 7 mahalledeki toplam 20 evde ağır hasar olduğu mahalle muhtarlarından öğrenilmiş olup herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir. Deprem sonrası bütün mahalle muhtarlarına ulaşılmış, jandarma devriyeleri tarafından tepe lambaları açık bir şekilde deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına devam edilmektedir.”şeklinde açıklama yaptı.

 

Güne Erken Başlamak


Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Srebrenitsa Katliamı

Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)’nda Sırp Cumhuriyeti …

Burcu Özberk Tatilin Tadını Çıkarıyor

Afili Aşk dizisindeki başarılı performansı ile Altın Kelebek’te ödül kazanan Burcu Özberk tatilini Bodrum’da sürdüren …

Tuğba Özay Eskisi Gibi!

Bir zamanlar podyumlarda adından söz ettiren Tuğba Özay o zamanlarki güzelliğini koruduğunu bir kere daha …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: