MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef 2020’de bu akşam Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı ve 88. yeni bölüm, ülkemizin birbibirinden kıymetli topraklarından biri olan Çanakkale’den izleyenlerin evine konuk oldu! Verilen vatan mücadelesinin sonunda Mustafa Kemal Atatürk ve asker arkadaşlarının, şehitlerimizin ruhunu her an izleyicisine hatırlattı ve Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yarışma heyecanı ile birlikte an be an TV8 ekranlarına taşıdı! Beş çeşit yöreye özgü yemeklerin yapıldığı, dokuz konuk tarafından değerlendirilen dokunulmazlık oyununu kazanan açılan oylar ile belli oldu. Peki, 29 Ekim MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığı hangi yarışmacı kazandı? MasterChef’te 3. ve 4. eleme adayları kim oldu?

Haber ile ilgili metin girin!.

29 EKİM MASTERCHEF 2020’DE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2020’nin bu akşam ekrana gelecek özel bölümünde dokunulmazlık oyunu için yapılması istenen menü açıklandı. Toplam bir saat süre verilen bu menüde yer alan yemekler şu şekilde;

  • Yarma buğdaylı ısırgan pazı çorbası

  • Akivades ( Çanakkale kabuklusu ) yanında hindiba ve turp otu salatası ile

  • Bozcaada kalamar dolması

  • Çanakkale palamut pilakisi

  • Itır otlu Çanakkale fırın sütlacı

Yapılan bu yemekler, dokuz özel misafir tarafından denendi ve oylandı. Daha sonra şefler, verilen oyları takımlar karşısında tek tek açarak hangi takım hangi yemekte kaç oy almış belli oldu. 45 oy üzerinden yapılan sayımda Mavi takım, ilk iki oyunda rakibine büyük fark atmayı başardı. Bunun sonunda bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım oldu. Mavi takım, 30-15 gibi önemli bir fark sonucunda 2. dokunulmazlık oyununu da kazandı ve durumu 2-0 yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda kazanan Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden takım, tezgahların başına geçti ve bu sefer bireysel dokunulmazlığı kazanmak için kolları sıvadı. Eleme adayı olan Tanya ile Serhat’ın yer almadığı bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istenen yemek, balkabağı ana ürün olan yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu yemeği yapmaları için verilen süre ise 45 dakika. Dört yarışmacı tarafından hazırlanan yemekleri şefler tek tek tadımını yaptı. Son olarak yemeğini en beğendikleri yarışmacıyı açıkladılar. Şeflerin oybirliği ile bu akşam MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir oldu.

HAFTANIN 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te bu akşam mavi takım ile kırmızı takım arasında ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Oyunu kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları arasında bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir oldu. Onun da eleme potasına göndermeyi seçtiği takım arkadaşı Furkan, bu haftanın üçüncü eleme adayı oldu.

4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye son bölüm finalinde Kırmızı takımda oylama yapıldı. Bu oylamada sadece Barbaros ile Ebru’ya oy verildi ve tek oy kullanıldı. Yapılan oylama sonucunda en fazla ismi yazılan Barbaros, haftanın 4. eleme adayı oldu.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI? 

MasterChef’te bu hafta Salı günü çok farklı bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Her iki takımdan seçilen ikişer yarışmacı, arkadaşlarını yaptığı beş çeşit çorbayı tadarak beğenisine göre seçim yaptı. Dört ismin verdiği oylar sonucunda Mavi takım, Kırmızı takımı 12-8 yenerek dokunulmazlık oyununu kazandı.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı, bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros tarafından belirlendi. Barbaros, Kırmızı takım kaptanı olan Tanya’yı eleme potasına göndermeyi seçti. Sonrasında ise Kırmızı takımda yapılan oylamada en çok ismi yazılan kişi Furkan ile Serhat oldu.

İki yarışmacı da aynı sayıda olunca takım kaptanı olan Tanya, kimin potaya gideceğini açıkladı. Tanya, haftanın ikinci eleme adayı olarak Serhat’ı seçti.

 

KAYNAK

 

Burçlar Mesajlara Neden Cevap Vermez

 

Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu

 

Burçların Ayrılık Şarkıları

Hakkında Defne

Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

CİLT BAKIMINA SON DOKUNUŞ: YÜZ SAUNASI

Güzellik salonlarındaki bakımları pandemi sebebiyle evde yapmaya başlamıştık… Bu nedenle cilt bakımı teknolojileri de pratik ve kolay kullanımlı ...

Kirpikleri uzatan ev yapımı serum tarifi

Kaş ve kirpik serumları son yıllarda oldukça popüler. Kullandığımız makyaj malzemelerinin içindeki ağır bileşenler, uzun saatler makyajlı ...

Cilt neden yağlanır? Yüz yağlanması nasıl engellenir?

Cilt üzerinde aşırı yağlanma hem sağlık açısından hem de güzellik açısından problem olarak görülmektedir. Cilt neden yağlanır? Yağlı Ciltlere ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: