Masterchef 2020’de elenen isim belli oldu

MasterChef’ in beşinci haftasında Furkan, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. MasterChef Furkan, rakip takımın kaptanı olarak Selin’i seçti. Sonrasında ise Mavi takım ile Kırmızı takımın yarışmacıları seçildi. Oluşturulan bu iki takım, üç dokunulmazlık oyunu oynadı. İlk dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda eleme potasına gönderilen isimler Serhat ve Özgül oldu. Sonraki iki dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımdan ise Selin, Sefa, Tanya ve Berker eleme potasına giren isimler oldu.

masterchef 2020

MASTERCHEF ELEME GECESİNDE İLK TURDA KİMLER GEÇTİ?

MasterChef Türkiye yeni bölümde eleme gecesi ilk turunda altı yarışmacı şeflerin karşısına çıktı. Bu turda yarışmacılara verilen beş çeşit peynirden (Ezine beyaz, örgü, rokfor, gravyer, emmental) bir yaratıcı yemek yapmaları istendi. Bu oyunda verilen süre ise 45 dakika idi. Süre sonunda şefler hazırlanan tabakların tadımını yaptı. MasterChef 2020 jürisi ortak kararına göre gecenin en iyi tabağını hazırlayan Serhat oldu. Devamında ise başarılı olan Sefa ve Özgül, MasterChef’te bir hafta daha yarışmayı garantilediler.

SEFA DİSKALİFİYE TEHLİKESİ YAŞADI!

MasterChef’te bu akşam eleme gecesi ilk turunda Sefa, yemek yapımı sırasındaki bir hata yüzünden diskalifiye olacaktı. Yemekte kullanacağı etlere, yaladığı parmağını değdirdiğini gören Mehmet şef, kamera kayıtlarına baktı. Üç etinden ikisine el koyan Mehmet şef, MasterChef Sefa’nın söylediği gibi son kalan etine değmediğini tespit etti. Eğer üçüne de dokunmuş olsaydı Sefa belki diskalifiye olacaktı.

masterchef 2020

MASTERCHEF 2020’DE KİM ELENDİ?

Eleme gecesinde final oyununa kalan isimler; Berker, Tanya ve Selin idi. Bu yarışmacılardan Somer şefin imza yemeğini yapmaları istendi. Bir saatlik sürenin sonunda üç isim arasında en başarılı tabağı çıkaran Berker, MasterChef’te kalmayı garantiledi. MasterChef’te bu gece veda eden isim ise Selin oldu.

 

BEŞİNCİ HAFTANIN TAKIMLARINDA KİMLER YER ALIYOR?

MasterChef Türkiye 2020’nin beşinci haftasının kaptanları Furkan ve Selin, takımlarını şu yarışmacılardan oluşturdular;

MAVİ TAKIM: Furkan, Emir, Serhat, Esra, Özgül, Duygu, Celal, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Selin, Barbaros, Berker, Tanya, Ayyüce, Sefa, Ebru, Eray

 

KAYNAK

21 Eylül Pazartesi günlük burç yorumları

Hazal Kaya : Fikret Ali’nin sahibi değilim

Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

26 Ekim Haftalık burç yorumları

26 ekim haftalık burç yorumları.. Venüs terazi burcuna geçiyor: mantığımızın yerine sezgilerimize güveneceğiz.. 26 ekim …

Masumlar Apartmanı; İnci, Han ve ailesine ışık mı olacak kaderine mi terkedecek

Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytingleri alt üst eden ve büyük bir hayran kitleyicisi kazanan Masumlar …

Deviasyon Nedir Neden Oluşur Nasıl Tedavi Edilir

Deviasyon Nedir Neden Oluşur ? Burun boşluğunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemik oluşumunun bir tarafa …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: