19 Ekim Masterchef 2020’de kaptanlık oyunu oynandı

MasterChef 2020 ‘nin 81. yeni bölümünde bu akşam kaptanlık mücadelesi ekrana geldi ve tüm yarışmacılar hünerlerini “sandviç” konseptine uygun menüler hazırlayarak gösterdi! 19 Ekim Pazartesi günü Mavi ve Kırmızı takımın yeni kaptanları belli olurken; bu hafta yeni takımların nasıl kurulacağı şimdiden merak konusu idi. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2020’de bu hafta takım kaptanları kim oldu? Takımlar nasıl oluştu?

 

19 EKİM PAZARTESİ MASTERCHEF 2020 KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te onuncu haftanın ilk gününde kaptanlık oyunu öncesinde şefler yapılacak yemekleri ve kaptanlık oyunu yeni şeklini açıkladı. Bu akşam oynanacak kaptanlık oyunu üç aşamada oynanacak. İlk turda soğuk sandviç yapıldı. 15 dakika süre sonunda başarılı 9 yarışmacı sonraki tura geçti. Serhat, yaptığı sandviçi tabakta sunmayınca değerlendirmeye alınmadı. Tadım sonrasında ikinci tura geçenler şöyle oldu;

İlk turu geçenler; Eray, Furkan, Ayyüce, Ebru, Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa

İkinci turda sıcak sandviç yapılacak. Süre yine 15 dakika. Süre sonunda şefler hazırlanan sıcak sandviçlerin tadımını yaptı ve kararını açıkladı. Bu turda başarılı olup final oyunu oynayacak 5 isim şöyle;

İkinci turu geçenler; Eray, Ebru, Emir, Barbaros, Sefa

MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyununun final oyununda Eggs Benedict yapıldı. Bu yemek için verilen süre ise 20 dakika idi. Bu turda Eray, Sefa ve Emir son üçe kalan kişiler oldu. Şeflerin oybirliği ile Mavi takım kaptanlığını kazanan Eray oldu.

Mavi takım kaptanı olan Eray, kazandığı avantaj karşılığında Kırmızı takımdan Barbaros’u aldı, Mavi takımdan Ebru’yu ise karşı takıma verdi.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olan Eray, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Eray, bu seçimi yapma sebebi olarak Emir’in kendisini küçümsemesi olarak söyledi.

MEHMET ŞEF, BARBAROS’U SERT UYARDI!

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan kaptanlık oyununda Mehmet şef, tabak çıkarmayan Barbaros’u sert bir şekilde uyardı. Barbaros, kaptanlık oyunu final turunda istenilen yemeğim tam hazır olmaması nedeniyle şeflerin önüne tabak çıkarmadı. Bunu gören Mehmet şef “Burada kendi başına hareket edemezsin. Buranın kuralları var. Eksik olsa bile tabağını önümüzde koyacaksın. Eksik olan ne varsa biz söyleyeceğiz, sen öğreneceksin” sözleri ile uyardı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL KURULDU? KİMLER HANGİ TAKIMDA?

MasterChef 2020’de onuncu haftasında kaptanlık oyununu kazanan Eray, bir hafta boyunca mücadele edeceği isim olarak Emir’i Kırmızı takım kaptanı seçti. Bu haftanın kaptanları olan Eray ile Emir, seçimlerini yaparak Mavi takım ile Kırmızı takımı şu şekilde oluşturdu;

Mavi takım: Eray, Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce, Ebru

Kırmızı takım: Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI? KAZANAN TAKIMIN AVANTAJI NE OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu akşama damga vuran olay, kaptanlar düellosunun kazandıracağı avantaj oldu. Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Emir arasında oynanacak düello öncesinde Somer şef, bu önemli avantajı açıkladı. Buna göre bu akşam oynanacak kaptanlar düellosunu kazanan isim, karşı takımdan istediği bir yarışmacıyı alıp kendi takımdan bir yarışmacıyı diğer takıma verebilecek. Oyun öncesinde açıklanan bu avantaj, MasterChef yarışmacıları ve izleyicilerini heyecanlandırdı.

MasterChef kaptanlar düellosunda bu akşam yarışmacılara ton balığı verildi ve yaratıcı yemek istendi. Bu yemek için verilen süre de 45 dakika idi. Süre sonunda kaptanlar düellosunu kazanan isim Eray oldu.

KAYNAK

 

Kilo Vermek İçin Uyumadan Önce Yapmanız Gerekenler

Kıyafetlerin Ömrünü Uzatmak İçin Yapılabilecek 10 Adım

 

 

Uzun Etekler Bu Senenin Trendi Olacak

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

 

Fondöten Nasıl Sürülür İnce İpuçları

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Öğretmen dizisi neden final yapıyor

Öğretmen dizisi neden final yapıyor? Yayınlandığı ilk bölümlerde reyting kıran konusu ve oyunculukları ile büyük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: