Masumlar Apartmanı hangi kitaptan uyarlandı?

Masumlar Apartmanı hangi kitaptan uyarlandı? Masumlar Apartmanı dizisi yayınlanmasından itibaren büyük bir ilgi uyandırdı. Sıradışı konusu ve karakterleriyle dizinin bağımlısı oluyorsunuz. Bu bu dizi nereden çıktı? Kim yazdı? Hangi kitaptan uyarlandı?

Masumlar Apartmanı dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2020 yılında yayınladığı Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defteri kitabından uyarlandı.

Masumlar Apartmanı dizisi hangi kitaptan uyarlandı?

MADALYONUN İÇİ ROMANININ YAZARI KİM?

Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defteri romanının yazarı Gülseren Budayıcıoğlu’dur. Budayıcıoğlu, Ankara’da 1947 yılında Ankara’da doğup büyüyen Budayıcıoğlu, TED Ankara Koleji ve ardından da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bitirdi. Okuduğu yıllarda TRT’de spikerlik sınavlarını kazanan ve Ankara Radyosu’nda çalışan Budayıcıoğlu, TRT televizyonu yayınlanmaya başlayınca oraya geçti. Anons spikerliği, eğlence programı sunuculuğu gibi birçok görevlerde bulunan Budayıcıoğlu, okulu bitirmesinin ardından TRT’den ayrılarak mesleğini icra etti.

Kendi kliniğini kuran Gülseren Budayıcıoğlu, Günahın Üç Rengi: Madalyonun Öteki Yüzü (2008), Hayata Dön (2011), Kral Kaybederse (2015) ve Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defteri (2020) kitaplarının yazarıdır.

KİTABIN İÇERİĞİ

Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defteri kitabında senelerdir ‘panik atak’ ile boğuşan bir iş insanının hayatını konu ediyor. Çok temiz olmak için evlerini ‘çöp apartman’ hâline getiren üç kız kardeş, kendini peygamber ilan eden bir doktor, ağır ceza reisi bir babanın kötü işlere bulaşan bir kızı, kendini bildiği günden itibaren, babası başta olmak üzere, çevresindeki bütün erkeklerden dayak yiyen genç bir kadın, dünyaya kız olarak gelen fakat kendini erkek hisseden bir birey, radyo ve televizyonlardaki bütün şarkıların kendisi için çalındığını sanan genç bir devlet memuresi, ölümcül bir hastalığa yakalanmış genç bir bankacı, doktorunu intihar etmekle tehdit eden bir öğrenci, kitapta Türkiye’de değişik sebeplerden dolayı  psikiyatra başvuran her kesimden insanların hikayeleri işleniyor.

DİZİ İLE İLGİLİ BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Okuyanların, başta ölüm ve aşk olmak üzere ‘insanlık halleri’ ile karşılaştığı karakterler, içini açıyor, en gizemli sırlarını paylaşıyor.

Tüm bu problemler, hastalıklar ve hastalar karşısında Türkiye koşullarında bir ruh doktorunun düşünceleri, duyguları, yapamadıkları ve yapabildikleri görülüyor. Bu kitabın bir yerlerinde mutlaka insan kendini buluyor hatta kendisiyle yüzleşiyor. Okudukça, sağlığın, yaşamın, sevginin ve huzurun değerini daha iyi anlayacak; her damlası ayrı bir duygunun rengini taşıyan bir çağlayanın altından geçecek ve tertemiz hissedeceksiniz…

 

En Güzel Nostaljik Türk Dizileri

 

Burçların Fobileri Neler?

Bacak Boyunu Uzun Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Ünlü Olunca İsmini Değiştirenler

 

Kartopu Kurabiyesi Tarifi

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

26 Ekim Haftalık burç yorumları

26 ekim haftalık burç yorumları.. Venüs terazi burcuna geçiyor: mantığımızın yerine sezgilerimize güveneceğiz.. 26 ekim …

Masumlar Apartmanı; İnci, Han ve ailesine ışık mı olacak kaderine mi terkedecek

Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytingleri alt üst eden ve büyük bir hayran kitleyicisi kazanan Masumlar …

Deviasyon Nedir Neden Oluşur Nasıl Tedavi Edilir

Deviasyon Nedir Neden Oluşur ? Burun boşluğunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemik oluşumunun bir tarafa …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: