McDonald’s Bulamayacağınız 9 Ülke

McDonald’s Bulamayacağınız 9 Ülke. McDonald’s bugün dünyanın 120 ülkesinde sunuluyor ve toplam restoran sayısı 38 bine ulaştı. Fast-food devi Irak, Pakistan, Katar ve Suudi Arabistan gibi pazarlara girmeyi bile başardı. Bazı ülkeler adı değiştirirken, diğerleri küresel uygulamalarından önce her tür olası yenilik için test görevleri görüyor.. Ancak McDonald’s gibi bir dev bile her şeye gücü yeten firma bile her ülkede bulunmuyor.

 

McDonald's Bulamayacağınız 9 Ülke

1- İzlanda

2009’da İzlanda ekonomisi çöktü ve Reykjavik’teki üç McDonald’s restoranı kapanmak zorunda kaldı. McDonald’s’ın küllerinden, benzer bir menüye sahip ancak yerel ürünler kullanan yerel fast food restoran zinciri Metro yükseldi.


McDonald’s Bulamayacağınız 9 Ülke

2-Makedonya

MacDonalds 16 yıldır Makedonya’da faaliyetlerini sürdürüken yer alan yedi restoranın tamamı, franchise anlaşmasına ilişkin anlaşmazlıklar ve Avrupa ofisi ile Makedon franchise sahibi arasındaki sözleşmeden doğan yükümlülükler nedeniyle 2013 yılında kapatılmıştı. 


3. Karadağ

Karadağ’da Podgorica ve Budva’da küçük bir McDonald’s mobil noktası vardı, ancak iş uzun sürmedi. Restoran sonunda ülke yetkilileri tarafından yasaklandı. Bu onların küreselleşmeye direnme ve uluslarının sağlıklı yaşam tarzını koruma girişimleriydi. En azından denediler.

Kadınların İlişkide Sıklıkla Yaptığı Hatalar


McDonald’s Bulamayacağınız 9 Ülke

4. Zimbabve

On yıldan fazla bir süre önce, McDonald’s Zimbabwe’nin başkenti Harare’de bir şube açmaya çalıştı, ancak siyasi bir fırtına ülke ekonomisinin tamamen çökmesine neden oldu. Bundan sonra, uluslararası yaptırımlar nedeniyle birçok küresel marka işlerini tamamlayıp aceleyle ayrılmak zorunda kaldı.


İran

McDonald’s’ın İran’daki tek şubesi devrimden sonra 1979’da kapandı ve o kadar. Ancak o zamandan beri İran ile Batı arasındaki ilişkiler çok şu an daha iyi duruma geldi. Belki de bu onların ikinci şansı olur? Ama şimdilik İranlılar kendi başlarına başa çıkıyorlar: kendi Mash Donald’ları var ve çok lezzetli görünüyor.


McDonald's Bulamayacağınız 9 Ülke

McDonald’s Bulamayacağınız 9 Ülke

6. Bermuda

1996’da McDonald’s ilk restoranını Bermuda’da açmaya çalıştı. Yerel halkın aktif direnişi nedeniyle, ülkedeki tüm franchise restoranlarını yasaklayan bir yasa çıkarıldı. Muhtemelen soslar için fazladan ödeme yapmak istemediler.

Öpücük Şekilleri ve Anlamları


7. Gana

Bu Batı Afrika ülkesi, fast-food zincirleri de dahil olmak üzere uluslararası ticarete açıktır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde KFC ve Chicken Republic, Gana’nın başkenti Accra’da açıldı, ancak McDonald’s hala görülecek bir yer değil.


8. Yemen

McDonald’s, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Suudi Arabistan pazarlarına girdi, ancak komşu Yemen’i fethedemedi. Bu kısmen ülke ekonomisindeki istikrarsızlık ve gerilemeden kaynaklanıyor, ancak sürekli askeri-politik tehditler de yardımcı olmuyor. Dini militanlar, ülkelerinde hiçbir Amerikan kurumuna izin vermeyeceklerini defalarca belirttiler.


Kuzey Kore

Kuzey Kore, sırf Amerikalılara rağmen ABD ile ilgili tüm markaları yasaklayacak bir ülke. McDonald’s, Kuzey Kore’de bir işletme açamasa da, Çin McDonald’sından hamburgerlerin hava yoluyla gönderilmesi konusunda söylentiler var. 

Siyah Noktalar İçin Süt ve Jelatin Maskesi

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Fobileri Neler?

Bir şeye karşı duyulan korku yaşamımızı olumsuz etkilemektedir. Peki burçların fobileri neler, fobilerimizin burçlarla ilgisi …

Tel takmadan düzgün dişlere sahip olmak mümkün

Tel takmadan düzgün dişlere sahip olmak mümkün. Yamuk, çarpık dişler için kesin çözüm olan diş …

Petek Dinçöz bebeğini kaybetti

2014 yılında iş insanı Serkan Kodaloğlu ile dünyaevine giren Petek Dinçöz, ikinci kez anne olmak için gün sayıyordu. İrfan Aslan adında bir oğlu ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: