Mr.Hiiragi’s Homeroom Dizisi Hakkında Her şey

Öğretmen Dizisinden uyarlanan Mr.Hiiragi’s Homeroom geçtiğimiz yıl Ocak ayında ekranlara geldi. Dizi Japonya’da oldukça tutulurken film birçok ülkede de tekrardan uyarlandı.

Peki oldukça tutulan bu dizinin konusu ve ülkemizde çekilen Öğretmen dizisine göre ne farklılıkları var ? Yayınlanan ilk bölümünden anlaşılacağı üzere dizi şu an Mr.Hiiragi’s Homeroom ile paralel ilerliyor. Japon kültüründen izleri de görüyoruz.

Dizi genç oyuncunun intiharı ile başlıyor. Okula 2 yıl önce gelen bir sanat öğretmeni mezuniyetlerine 10 gün kalan bir sınıftaki 29 öğrenciyi toplar ve bu andan itibaren siz benim rehinelerimsiniz der. Bunun sebebi birkaç ay önce intihar eden başarılı bir öğrencinin herhangi bir intihar notu veya son söz söylemeden intihar etmesi. İntihara kimin sebep olduğunu bulmadan buradan çıkamayacaksınız der ve öğrencileri rehin tutar. Bunu yapan öğretmen öncelikle öğrencilerin gözünde silik bir karakter, öyleki öğrencileri öğretmenlerine şiddet dahi uyguluyordur. Japon kültüründen de izler gördüğümüz dizi ülkemizde uyarlanan dizi orjinali ile paralel devam ediyor. Farklı ülkelerde de çok beğenilen dizi 2019 yıl yapımı ve 10 bölümlük bir dizi.

Oyuncuları : Masaki Suda, Mei Nagano, Moka Kamishiraishi, Ryota Katayose, Mio Imada, Fuju Kamio, Rina Kawaei, Miu Tomita, Mayu Hotta, Ayumu Mochizuki, Akane Hotta, Jin Suzuki, Yûki Imai, Mikoto Hibi, Riku Hagiwara, Seiichi Tanabe, Tsuchimura Kaho, Yanai Yumena, Kippei Shiina, Takara Sakumoto, Eisuke Sasai, Kohei Otomo, Yasuyuki Maekawa, Asuka Kawazu, Akihiro Kimura, Shô Kasamatsu, Yuka Motohashi

 

Öğretmen Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 


Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Norm Ender Konu Kilit ‘e Fight Kulüp Muamelesi

Mekanın sahibi şarkısıyla rap dünyasındaki isimlere diss atan göndermeler yapan Norm Ender’in yeni şarkısı yayınlandı. …

10 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Cuma günü hemen hemen her burç farklı bir burcun özelliklerini taşıyacak, ama ortak nokta; dine, …

Naya Rivera ‘nın kaybolduğu Açıklandı

 33 yaşındaki Amerikalı aktris ve şarkıcı Naya Rivera Çarşamba günü kayboldu ve haber alınamıyor. Yakınları …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: