Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Sitcom Dizisi

Sitcomlar hem kısa olmalarıyla hem de çeşitli karakterleriyle izlemesi her dönem zevkli televizyon programlarıdır. Gelin mutlaka izlenmesi gereken En iyi 10 sitcom dizisi haberimizin detaylarına bakalım.

 10. 2 Broke Girls (2011-2017)

 

Aynı restaurantta çalışan Max ve Caroline birbirlerinden çok farklı, ancak aynı çalışma ortamında bulunmak zorunda kalan iki garson kızdır.
Max; hoyrat, sokaklara alışık, kendine pek güvenmeyen ve hayattan pek bir beklentisi olmayan bir karaktere sahipken, Caroline; Max’in aksine hırslı ve özgüven sahibidir. Ne de olsa zamanında oldukça iyi bir yaşam tarzı sürmüş, ancak işlerin değişmesiyle kendini bir anda garson olarak bulmuştur.  Oleg, Sophia, Han Lee gibi karakterleriyle sizi gülmekten ağlatacak bir yapım.

 

9.  New Girl (2011-2018)

New Girl

 

Kadın-erkek ilişkileri üzerine bir sitcom. Sevgilisinden yeni ayrılan Jess, üç erkekle birlikte aynı eve taşınmak zorunda kalır. İnsan ilişkilerinde pek başarılı olamayan Jess, evde geçirdiği süre içerisinde hem kendini geliştirme fırsatı bulacak, hem de erkeklerin dünyasını yakından tanıyacaktır. Nick’in tembelliği, Winston’un şapşallığı ve Schmidt’in tatlı egosunu izlemenin sizleri güldüreceğine eminiz.

 

8. Black Books (2000-2004)

Black Books

Bernard Black kitaplari sevmeyen ve cok az onemseyen, musterilerden nefret eden, zamaninin buyuk cogunlugunu insanlari asagilamakla ve icmekle geciren tarihtkei en kotu kitapcidir. Bernard’in asistani Manny ve Bernard’in tek arkadasi bitisik dukkani isleten Frandir. Bu uclunun basindan gecen olaylari anlatan degisik bir dizi Black Books.

 

7. That ’70s Show (1998-2006)

That '70s Show
That ’70s Show
 Wisconsin’de kurgusal bir eyalet olan Point Place’te yaşayan bir grup gencin hayatına odaklanan komedi dizisi, 1976’dan 1979 sonuna uzanan bir dönemi kapsamaktadır. Ashton Kutcher, Topher Grace ve Mila Kunis gibi şimdinin ünlü isimlerinin yer aldığı That ’70s Show tam 198 bölüm yayınlandı. Lise dizisi gibi görünsede çok iyi espriler ve karakterler yer almakta dizinin içerisinde. Özellikle nostalji seviyorsanız ise mutlaka izlemenizi öneririz.

6. Two and a Half Men (2003-2015)

izlenmesi gereken 10 sitcom dizisi

Malibu sahilinin gözde bekarı, çapkın Charlie (Charlie Sheen denize nazır yaşadığı dubleks evinde, bir reklam şirketi için bestelediği müziklerle geçimini sağlarken; bir yandan da, yalnız yaşadığı evinde her gece başka bir güzeli ağırlar. Fakat rüya gibi yaşamı, karısı tarafından terkedilen erkek kardeşi Alan (Jon Cryer) ve onun 10 yaşındaki oğlu Jake’in (Angus T. Jones) evine taşınmasıyla kabusa döner. Başta düzeninin bozulmasından şikayetçi olsa da kardeşi ve yeğeni ile yakaladığı aile havasını da içten içe sevmeye başlar.

Two And A Half Men’in ekranların en tutulan dizilerinden biri olmasının başlıca nedeni senaryo kurgusunun oldukça gerçekçi biçimde ilerlemesi ve yaşı büyüdükçe Jake’in çocukluktan sıyrılıp, babası ve amcasının hayatlarına daha çok dahil olması. Charlie’nin iflah olmaz çapkınlıkları, buna karşın Alan’ın masörlükle kadınları etkilemeye çalışması ve hayatlarının her aşamasına müdahale eden anneleriyle, Two And A Half Men yakın dönemin en keyifli komedilerinden biri oldu. Her ne kadar Charlie Sheen ayrıldıktan sonra dizi ivme kaybetse de ilk sezonları ile sitcom severlerin gönlünü kazanmış bir iştir.

5. The IT Crowd (2006-2013)

izlenmesi gereken 10 sitcom dizisi
izlenmesi gereken 10 sitcom dizisi

The IT Crowd her sezonu altı bölümden oluşan ve izledikten sonra tadı damağınızda kalacak, gerçekten güzel bir komedi dizisi.Bir şirketin Bilgi İşlem departmanında çalışan Roy , Moss ve Jen’in başından geçen olaylar anlatılmakta. Şirketin unutulmaya yüz tutmuş, sadece işleri düştüğünde insanların uğradığı bir departmanı olan Bilgi İşlem’de çalışan Roy ve Moss bilgisayar delisi iki arkadaştır.Günlerini, şirket çalışanlarına bilgisayar ile ilgili teknik destek sağlayarak geçirirler. Bu karakterlerden Roy, tamamen iyi niyetli bir o kadar temiz kalpli bir kişiliğe sahiptir. Moss’a göre biraz atak gözekebilir zaman zaman.

Moss ise dış görünüşünden de anlaşılacağı gibi asosyal bir tiptir. Faklı saç stiliyle kendine has cins bir havası vardır. Grubun kadın elemanı olan Jen ise kendi kariyerinde çıtayı daha yükseye taşımayı düşünürken birden kendini iş başvurusu yaptığı şirketin Bilgi İşlem departmanında buluverir. Bilgisayar konusundaki bilgisi sadece bilgisayarı açıp-kapatmak, mouse kullanmak, ve internette sörf yapmaktan öteye gitmeyen, bazen agresif bazen tatlı dilli olabilen bir kadındır. İlk başlarda Roy ve Moss onu yadırgamasına rağmen kısa süre içinde iyi arkadaş olurlar. Dizi tamamen bu üç karakterin üzerine kurulmuş olaylardan kurgulanmakta. Bu arada bu üçlünün dışında kalan ama oldukça dikkat çeken Denholm’u da unutmamak lazım. Kendisi, ne zaman ne yapacağı belli olmayan, deli dolu şirket müdürüdür.

 

4. The Big Bang Theory (2007-2019)

 

Birbirinden zeki ve takıntılı iki ev arkadaşının karşı apartman dairesine, güzel bir genç kadın tanışırsa ne olur? The Big Bang Theory MIT doktorası yapan, asosyal iki araştırma görevlisinin, sıradan bir garson olan, sarışın güzel Penny ile komşuluk ilişkilerini anlatıyor. 4 İnek arkadaş olan Howard, Leonard, Raj ve tabi ki Sheldon’u izlemek çok keyifli. Zekice kurgulanmış ve gülmekten karnınızı ağrıtacak espriler barındırıyor içerisinde. Mutlaka izlenmesi gereken dizilerden The Big Bang Theory. Dizi televizyon serüvenini sonladırsa da Sheldon Cooper karakterinin hayatını anlatan spin-off ‘Young Sheldon’ devam etmekte. BAZİNGA !

 

3. Seinfeld (1989-1998)

izlenmesi gereken 10 sitcom dizisi
izlenmesi gereken 10 sitcom dizisi

Jerry Seinfeld ve Larry David şovlarını, daha sonra da 4. sezon bölümlerinden birisinde da parodileştirdikleri gibi, “hiçbir şey hakkında bir şov” olarak tanımlarlar. Dönemin ve hatta günümüzün birçok sitcomu genel bir konu etrafında dönerken, Seinfeld ise günlük hayatın anlık komiklikleriyle, örneğin bir restoranda yerlerine oturmayı beklerken, bir elbise alırken yaşananlar gibi olaylarla ilgilenmiştir. Hatta bazı kesimler dizinin nihilist bir tavır sergilediğini bile düşünmüşlerdir.

Temel olarak, dizi Jerry Seinfeld’in stand up şovunun -bölümün konusuyla genellikle uzaktan ilgili- bir parçasıyla başlar.Kimi zaman aralarda da bölümde parçalar görülür.

Dizinin tüm ana ve birçok yardımcı karakteri, yazarların gerçek hayatlarından alıntıdır. Birtakım karakterler de gerçek hayattakilerin karikatürize versiyonlarıdır, örneğin The Soup Nazi (Soup Kitchen International yöneticisi Al Yeganeh), J. Peterman kataloğunun sahibi Jacopo Peterman (John Peterman), ya da George Steinbrenner, New York Yankees’in sahibi gibi.

Birçok “Seinfeld” bölümünde, başlangıçta bir öykü girişi yapılır, ve genelde karakterler ayrı durumdalardır. Dizinin sonuna kadar da ilişkiler ve olaylar birbirine girer. Çekilen en iyi sitcomlar arasında ilk sıralarda yer alan Seinfeld’i mutlaka izlemelisiniz.

 

2. How I Met Your Mother

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

2030 yılındayız; Ted Mosby çocuklarına anneleri ile tanışmasının ‘uzuuun’ hikayesini anlatıyor ve bir anda 2005 yılının Amerikası’na geri dönerek, beş sıkı dostun 20’li yaşlardaki eğlenceli yaşamalarına konuk oluyoruz.
Ted, 27 yaşında Manhattan’lı bir mimardır. Hukuk fakültesinde okuyan Marshall ise en iyi dostudur ve dokuz yıldır beraber olduğu sevgilisi Lily vardır.

Ekibin son üyesi Barney Stinson ise nev-i şahsına münhasır, takım elbise tutkunu bir kadın avcısıdır. Bir gün Marshall Ted’e, Lily’ye evlenme teklif edeceğini söyleyince bekâr kalmak istemeyen Ted’in etekleri tutuşur. Ama evliliğin de herhangi biriyle olmayacağına ve hayatının gerçek aşkını bulacağına inanmaktadır. Tam da bu sırada Robin Scherbatsky ile tanışınca How I Met Your Mother’ın sıkı beşlisi tamamlanır.
Kendileri de okul sıralarından arkadaş olan Carter Bays ve Craig Thomas’ın imzasını taşıyan dizi, zamanda gezinişiyle, karakterlerin günlük hayattan yansımaları ve kadın-erkek ilişkilerine bakış açısıyla, yakın dönemin en çok sevilen komedi sitcom yapımlarının başında geliyor. Anlayacağınız Legen wait for it dary, Legendary bir dizi How I Met Your Mother.

 

1.Friends

Friends

Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır. Friends izlemeniz gereken efsaneler arasında 1 numarada yerini almakta.

 

 

Dr House Artık Hekimoğlu

 

Hakkında Sinem Sevgi

Sinem Sevgi
-Biliyor musun, insanları öldürüyorum Portuga. -Bunu nasıl yapıyorsun Zeze? -Onları unutarak. Şeker Portakalı sinem@feyabu.com

Buna da Göz Atın

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: