Mutluluk Veren Besinler Nelerdir?

Mutluluk Veren Besinler Nelerdir? Bazı insanlar depresyona girince kendini yemeğe verirler. Yemek yemek mutluluk verir mi diye sorarsanız yapılan araştırmalara göre evet bazı besinler antideprasan özelliği ile insanlara mutluluk vermektedir.

İsveç Pazısı

İsveç pazısı magnezyumu yüksek bir besindir. Gerekli enerjiyi vücuda vererek mutlu hissetmenizi sağlar.

Mor Patates

Mor patates te ne diye sormayın. Mor patates market ve her manavda bulunmaz İçindeki mineraller sayesinde güçlü antioksidan etkiye sahip bir besindir. Sindirimi kolaylaştırır. Halsizliğe iyi gelir. Kendinizi zinde hissetmenize yardımcı olur.

Mutluluk Veren Besinler

Mutluluk Veren Besinler

Midye

B12 vitamini deposu olan midye kalorisi az olan bir besin olmakla birlikte yağ yapmayan bir besindir. Protein açısından son derece kuvvetlidir. Gelişim için önemli bir besindir.

Siyah Çikolata

Beyne giden kan akışını hızlandırarak kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayan ve mutluluk veren yiyecekler arasında en çok bilinen besindir.

Bal

İçindeki şeker ile enerji verir ve bu şeker asla vücuda zarar vermez, yağ yapmaz gelişim için son derece önemli olan bal antidepresan özelliği ile kendinizi mutlu hissetmenize yardımcı olur. Çocuk, yetişkin, yaşlı demeden balı herkesin tüketmesi gereklidir.

Mutluluk veren besinler
Mutluluk veren besinler

Yoğurt

Evimizden eksik etmediğimiz yoğurt kalsiyum olarak sütten daha zengin bir besin değeridir. Vücudun dinç kalmasına yardımcı olur. Yağların yakılmasına ve sindirimi düzenlemeye yardımcıdır.

 

Çeri Domatesi

Güçlü antioksidan özelliğe sahip olan çeri domatesinin zeytinyağı ile tüketilmesi önerilmektedir. Lif açısından kuvvetli bir besin olan çeri domatesi özellikle kahvaltılarda tüketmek sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.

 

Sağlıklı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Saçın Hızlı Büyümesine Yardımcı Hardal Maskesi

Rusyada çok popüler olan hardal maskesi saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız da …

Mezoterapi nedir? Mezoterapi faydaları nelerdir?

ABONE OLMezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların, karışımlar halinde, mikro enjeksiyon tekniği ...

Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu

Günümüzde yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve az su tüketimi gibi nedenlerden dolayı oluşan hemoroid sorunun için kullanılan ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: