Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Ayak nasırları derinin kendini savunmasıdır. Nasır problemi el ve ayaklarda meydana gelebilir. Elde meydana gelen nasır yumuşak, ayakta meydana gelen nasır ise serttir.

Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayağınızda sürtünme sonucunda ağrı meydana geliyor ise nasır meydana gelmiş demektir. Nasır zamanla şiddetli ağrılara neden olur, ayağınızdaki nasır şiddetlenmeden nasır tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Nasırın ortası beyaz, kenar kısımları ise sarı tondadır. Nasırın asıl özü ise ortasındaki beyaz kısımdadır. Genellikle ayaklardaki nasır sürtünme ile ellerdeki nasırda basınç ile meydana gelmektedir.

Elleriniz ile her gün uzun süreli iş yapıyorsanız ellerinizde nasır meydana gelebilir. Ayaklardaki nasır yürürken sızlanmaya ve ağrımaya başlar bu nedenle ayakkabınızı ortopedik olarak tercih etmelisiniz.

Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem Yağı Kullanabilirsiniz

Nasırın rahatlaması için badem yağı ile masaj yapabilirsiniz. Eğer ayaklarınıza nasır tedavisi uyguluyorsanız ayaklarınızı banyo sonrası durulamaya özen göstermelisiniz. Eğer ayaklarınız nemli kalır ise nasır tedavisi gerçekleşmeyecektir. Nasırın oluşmaması ve tedavi olması için ayaklarınızın terlememesini sağlamalısınız.

Eğer gün içerisinde çok sık terliyorsa her zaman yanınızda yedek çorap bulundurup gün içerisinde ara ara çoraplarınızı değiştirmelisiniz. Ponza taşı ile ayaklarınızdaki ölü derilerin atılmasını sağlayabilirsiniz.

Eczanelerden nasır bandı alarak ayaklarınıza uygulayabilirsiniz fakat bu bantları dikkatli bir şekilde kullanmalısınız aksi halde irritasyona neden olabilir. Nasır oluşmaması için ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra ayaklarınızı yıkayıp hijyenik çorap giymelisiniz.

Ayaklarınızda koku ve nasır olmaması için çoraplarınızı günlük olarak değiştirmelisiniz. Nasırlı olan bölgenin yumuşaması için üzerine gün içinde iki defa zeytinyağı sürebilirsiniz. Nasırın tedavi olabilmesi için elma sirkesi ile üzerini silebilirsiniz. Elma sirkesini gün içerisinde 2 – 3 defa nasırlı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Nasırlı Ayak Bakımı 

Nasırlı Ayak Bakımı  için Karışım

  • 1 adet kuru incir
  • Bir miktar kına
İlginizi Çekebilir  ŞOK 11-17 Mart İndirim Listesi

Hazırlanışı: Ayaklarınızdaki nasırın doğal bir şekilde tedavi olması için kuru inciri ikiye ayırın ve iç kısmına kına ekleyerek inciri nasırın üzerine koyup gazlı bir bez ile sarın. Nasır tedavisi için kuru inciri ayağınızda 3 gün boyunca bekletin.

Domates ile nasır tedavisi: Nasırı en kolay bir şekilde tedavi edebilmek için domatesten yararlanabilirsiniz. Domatesi ince dilimler halinde kesip nasırlı olan bölgeye koyun ve üzerini bağlayın. Bu işlemi akşam yatmadan önce uygulamalı, sabah uyandığınızda da temizlemelisiniz. Nasırın doğal bir şekilde tedavi olabilmesi için düzenli olarak 5 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

 

Nasır Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

patates diyeti feyabu

Patates Diyeti İle Zayıflama

Patates Diyeti İle Zayıflama .. Anavatanı Güney Amerika olan patates aslında hiç de diyet yapılabilecek …

niversite tercih

Üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite kayıtları ne zaman ? Üniversite tercih zamanı geldi, çattı. Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarına …

migren agrisi neden olur migren agrisi nasil gecer feyabu

Migren nasıl geçer ve belirtileri nelerdir

Migren nasıl geçer ve belirtileri nelerdir? Migren sıradan bir baş ağrısı olarak görülse de aslında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: