Normal ve Sezaryen Doğum Nedir ?

Normal ve sezaryen doğum nedir? Birçok anne adayı neredeyse gebe kalmadan normal ve sezaryen doğum yapmak arasında kalıyor. 

Epidural Normal Doğum Nedir?

Epidural anestezi, doğum konforunu arttıracak, hastanın rahatını sağlayacak ve acıyı daha az hissetmesi için yapılan bir yöntemdir.

Normal doğum

Hasta çok rahat edebilir. Epidural Normal doğumun asıl amacı doğumda sıfır ağrı olmaması değil, daha az bir ağrı olması içindir. Eğer epidural anestezi ile sıfır ağrı yaratma gayreti içerisinde olunursa hasta kontraksyonları hissedemeyebilir. Hissedemediği bir kontraksyonda ıkınması yani bebeği dışarı çıkarması gerektiği anda yeterince ıkınamaz ve yardım almak zorunda kalır.

Epidural Sezaryen Doğum Nedir?

Sezaryen doğum

Anne ya da bebeği etkileyebilecek bir sağlık durumu bulunduğu zaman doktorunuzun tavsiyesiyle sezaryen doğum gerçekleştirebilirsiniz. Sezaryen doğum gerçekleştirmeniz bebeğinizin ilk ağlamasını duymanıza engel değildir. Bu yüzden en acısız doğum olan epidural sezaryen doğum bebeğinizin ilk dünyaya geldiği anlara şahit olmanıza yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğu anda onunla ten tene temas gerçekleştirebilirsiniz. Bilinciniz açık olacağı için de eşiniz ile birlikte bu anları keyifli ve heyecanlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Birinci Ay Bebek Gelişimi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hakkında Doga Gedik

Avatar

Buna da Göz Atın

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Saçlar kadının güzelliğini tamamlayan en önemli unsurdur. Her saç tipine göre nasıl saç kurutulur gelin …

Kadınların Gebelikte Psikolojik Durumları Nasıl Olur?

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur? Sevgili anne adayları, dünyanın en mükemmel en doğa harikası …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: