Parfümün Etkisi Nasıl Artar? Etkisini Arttırmak İstiyorsanız Doğru Uygulayın!

Parfümün etkisi nasıl artar? Burnunuzdan içeri nüfuz edip beyninizi uyaran kokuların sizi geriye döndürüp baktıran bir çekim gücü vardır.

Tabi ki parfümü nasıl uygulayacağınız ve kokunuzu nasıl etkili kılacağınız da önemli.

Parfümün etkisi nasıl artar

Parfümün Etkisi Nasıl Artar,  Nasıl Uygulanmalı?

Parfüm doğru uygulandığında oldukça etkili bir çekim unsunu haline gelebilen, yanlış uygulandığında ise itici bir unsur haline gelen önemli bir kozmetik ürünüdür. Mis gibi kokan parfümler yanlış uygulanarak kötü kokan bir kolonya haline gelebilmektedir. Bu nedenle parfümünüzü doğru uygulamayı öğrenmelisiniz. Parfümü doğru uygulamanın birinci kuralı kokunun etki alanını belirlemektir. Bunun için parfümünüzü çok fazla sıkmanıza gerek yok, yapmanız gereken bir kol mesafesindeki insanları etkilemek. Parfümünüzü üç kere sıkmanız bunun için yeterlidir.

Parfüm Vücutta Nerelere Sıkılmalı

Parfüm sıcak noktalar dediğimiz bilek, diz arkası, boyun gibi kan akışının hızlı olduğu bölgelere sıkılmalıdır. Parfüm için en ideal yer bilekler ve boyundur. Yanınıza yaklaşan kişileri kokunuzla cezbetmek istiyorsanız bileklerinize parfüm sıkmayı unutmayın. Güneş ile karşı karşıya kalan bölgelere parfüm sıkmak doğru değildir. Parfümün içinde bulunan alkol ve güneş ışınları ile birleştiğinde leke oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle vücudunuzun açık bölgelerine parfüm sıkmaktan kaçının.

Parfüm sizin temiz kokmanızı sağlamaz, güzel kokmanızı sağlar.

Ter kokusu ile karışan bir parfüm daha kötü bir kokunun ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle parfüm kullanın ama duş almayı da ihmal etmeyin. Parfümün baş döndürücü etkisini artırmak istiyorsanız bu kurallara dikkat edin.

Etkili Parfüm Kokuları

Çiçek: En büyük koku hazinesidir. Taze ve doğal aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil bitkiler ile aldehitler eşlik eder.

Oryantal: Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel içerikleri misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara özellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

Meyve: Taze ve hafif kokulardır. Temel içerikleri bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik yapar.

Şipre: Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidir. Temel içerikleri ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve esansları eşlik eder.

Cilt Tipinize Göre Evde Olan Malzemelerle Maske Yapımı

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri

Çiçek hediyelerin en zarifidir. Her şeye etkisi olan burçların çiçek zevklerine de etkisi vardır. Gelin …

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Saçlar kadının güzelliğini tamamlayan en önemli unsurdur. Her saç tipine göre nasıl saç kurutulur gelin …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: