Proteinle Zayıflamak Mümkün Müdür?

Proteinle zayıflamak mümkün mü? Protein amino asitlerin yapı taşını oluşturur. Amino asit almak ise vücudumuz için çok önemli ve gereklidir. 

Proteinle zayıflamak

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için 21 farklı amino asit almak gerekmektedir. Bundan dolayı protein kullanımı vücut için oldukça önemlidir.

Peki, proteinle zayıflamak kolay mı?

Protein vücudu tok tutar ve fazla yemek yemeyi engeller. Proteinin sindirimi yavaş olduğundan dolayı tokluk hissi uyandırır. Böylece fazla yemek yemekten kurtulursunuz. Bu sayede zayıflamanız daha kolay hale gelir.

Protein ayrıca vücuda enerji verir.

Size güç verir ve daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Fazla kalori yaktığınız içinde zayıflamanıza yardımcı olur. Protein alımı vücuda yeterli gelmezse eğer, kilo kaybınız hızlı olarak gerçekleşir. Ancak bunun yanında kas erimelerinizde başlayacağı için sağlıksız bir kilo kaybı yaşamış olursunuz. Tabi az alınması sağlık açısından bir tehdit olduğu gibi fazla alınması da sağlık açısından bir tehdit oluşturmaktadır. Fazla protein alan insanlarda protein zehirlenmesi gibi sağlık sorunları görünmektedir. Bunun yanında daha başka sağlık sorunlarına da neden olacağı için günlük yeteri kadar protein alınmalıdır.

Protein açısından en zengin gıdalar: Et, Fasulye, Soya, Az yağlı süt, Yumurta, Süt ürünleri, Tavuk, badem, Balık, Yeşil mercimek. Bu gıdaları tüketerek protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İdeal kiloya sahip insanların günlük olarak almaları gereken protein miktarı kilogram başına 0.45 gramdır.

Aspirin ve Sağlık

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Evde Yapılacak Ekmek Tarifleri

Corona virüsü salgını kaynaklı evden çıkmak istemeyenler için evde yapılacak ekmek tarifleri sizin için paylaştık. …

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: