Saç Kırıkları Nasıl Düzeltilir?

Saç kırıkları saçlarınızın uzamasını önler. Sağlıksız bir görünüme neden olur. Saç teli bir kez kırılırsa tekrar eski sağlıklı haline kavuşamaz.

Saç kırılması

Sert saç çabuk kırılır. Bu yüzden saçlarınızın yumuşak olmasını sağlamalısınız. Saç teli bir kez kırılırsa tekrar eski sağlıklı haline kavuşamaz. Ancak doğru bakım ve nemlendirme yeni kırıkların oluşumunu azaltır.

Duşta saçınıza krem sürüp geniş dişli bir tarak ile yavaş yavaş tarayarak karışıklıkları açın ve kremin saçınızın her yerine ulaşmasını sağlayın.

Duştan sonra saçlarınızı kurularken havluyla saçlarınızı sertçe ovuşturmayın. Saç kurutma makinesi ile kurutacağınız zamanda dikkatli olmalısınız. Uzun süre ısıya maruz kalan saçın yıpranacağını unutmayın. Saçlarınızın koruyucu tabakasına zarar verir. Buda saçlarınızın daha kolay kırılmasına neden olur. Saç kurutma makinesini kullanmaya başlamadan önce saçınıza termal sprey sıkarak kırılmaların önüne geçebilirsiniz.

Metal saç tokaları, çok sıkı bağlanmış at kuyrukları saç köklerine zarar verir ve koparak dökülmelere neden olur. Sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenmek gerekir. Her vitamin saçınıza farklı yararlar sağlar. E, B, A ve C vitaminleri saçlar üzerinde daha çok etkilidir. Folik asit ve biotinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve daha güçlü uzamasını sağlar.

Saçlarınızı sık sık boyatmak, maşa ve düzleştiriciyi çok sık kullanmak, şekillendirici kimyasal ürünler saçlarınızı yıpratır ve kırıklarınızı çoğaltır. Saç sağlığınızın korunması için bu tür uygulamalardan uzak durmalısınız.

Saç Kırıkları İçin Kullanabileceğiniz Avokado Maskesi

Saç kırılması
  • 1 çay bardağı zeytinyağı,
  • 1 ezilmiş avokado,
  • 1 tatlı kaşığı bal

Bu malzemeleri iyice karıştırın. Saçlarınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Eğer avokado bulamazsanız muzda kullanabilirsiniz.

Uçlardaki kırılmalara karşı dayanıklı saçlar istiyorsanız yumurta maskesini uygulayın.

  • 1 Yumurta
  • 1 Tatlı kaşığı bal

Yumurtayı ve balı karıştırın. Köklerden uca doğru sürün. 15-20 dakika sonra soğuk su ve şampuanla yıkayın.

Bu maskeleri kullanırken kan dolaşımını hızlandırmak için saç derinize masaj yaparak uygulayın.

French Yapmak Artık Çok Kolay!

Hakkında Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

CİLDİNİZİ MUTLU EDİN: 25 VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

Hepimizin güzellik cephanesinde bir vücut nemlendiricisi var. Yani var diye düşünüyoruz! Çünkü nemlendirici herhangi bir cilt bakım rutininin ...

Burunda şekil bozukluğu neden olur?

Burun yapısındaki şekil bozuklukları doğumsal kaynaklı olsa da ve sonradan oluşsa da, rinoplasti ameliyatı sayesinde düzeltilmesi mümkün ...

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dolgun dudaklar herkesin hayali... Bu hayalinizi gerçekleştirmek içinse inanın estetik işlemlerine ihtiyacınız yok! Düzenli bakım, farklı kontür ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: