Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları

Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları… Saç maşası kullanmak oldukça kolay bir işlemdir. Düzgün kullanılmadığı durumlarda saça zarar verebilir. Saç maşası kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar; saçların tamamen kuru olması gerekir. Islak saça uygulamanız önerilmez. Saçlarınıza maşa işlemi uygulamadan önce saçlarınızın yıpranmaması için üretilen fazla ısıdan koruyan termal spreyler kullanın.

Maşanın saçınızda güzel durması için saçlarınızı tarayın.

Saç tipiniz normal saç ise saç maşasının ısısını orta derecede ayarlamalısınız. 280-300 civarı eğer istediğiniz buklelere sahip olamadıysanız ısıyı yükseltebilirsiniz. Boyalı, yıpranmış veya permalı bir saçınız var ise ince saçlara uygulanan düşük ısı ayarlarında maşa yapılmalıdır. Yaptığınız bukleyi düzeltmek istiyorsanız saçınızı yakmamak için en düşük seviyeye getirerek buklenizi düzeltiniz.

Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları
Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları

Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları

Saç maşasında bukle işlemi şu şekilde olmalıdır. Saçlarınız uzun veya orta boyutta ise saçlarınızın arka kısmından başlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kısa saçların ise saç tepesinden maşa işlemine başlaması işini daha da kolaylaştıracaktır.

Saçlarınızı ayırın ve bölmeler haline getirin, böldüğünüz bölümlerden maşa işlemine başlayın. Kıskaçla tutturulan saç, kafa derisinden 1 cm kadar uzakta olmalıdır ve her saç maşaya dolandıktan sonra 10 saniye bekletilmelidir. Kıskaç açılırken maşayı dikkatlice saçınızdan kaydırarak buklenizi bırakın.

Saçlarınız uzun ise maşa işlemi yaparken yanınızda toka bulundurun ve her bukle sonrası buklelerin bozulmasını önlemek için saçı elinizle bukle hizasında kıvırarak tokayla sabitleyebilirsiniz.

Bu işlemi tüm saçlarınız için devam ettirin. Buklelerin bozulmaması için saç spreyleri kullanın ve saçlarınıza toka tutturduysanız tokalarınızı çıkartın. Bukleleriniz istediğinizden abartılı bir şekilde olduysa bukleleri tarayarak biraz açılmasını sağlayıp daha hafif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

helnnn

Helin Avşar ‘dan Cesur Paylaşım

Helin Avşar gündelim yaşamından kareler paylaşırken son paylaşımı ise ablası Hülya Avşar’ın çektiği cesur bir …

hadise 3

Hadise ve Kaan Yıldırım ilk defa aynı fotoğrafta

Hadise ve Kaan Yıldırım birlikteliği bilinen bir haberdi ancak ikili hiç ilişkileri hakkında açıklama yapmamış …

hilal Altınbilek 1

Hilal Altınbilek için yeni aşk dedikodusu

Hilal Altınbilek ‘in daha önce Kerem Alışık ile aşk yaşadığı iddia edilmişti, şimdi ise adı  …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: