Saç Uzatma Hileleri

Kısa saçlarınızdan sıkıldınız mı? Uzun saçlara sahip olmayı her kadın ister. Gelin birlikte saç uzatma adına ufak ve basit hileleri neler birlikte bakalım..

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Bunun ilk adımı tabii ki sağlıklı  beslenmektir. Fakat bir kaç yöntem ile uzamasında yardımcı olabilirsiniz. Birkaç basit uygulamalar ile uzun ve sağlıklı saçlara  sahip olabilmek adına yapılacak bu ufak saç uzatma hileleri ve yöntemlerini sizin için derledik..

Saç diplerinize masaj yapın..

Saçınızı yıkarken şampuanlama esnasında saç  diplenize yapabilirsiniz. Dilerseniz de birkaç damla zeytinyağı ile saçlarınızı yıkamadan önce masaj yapabilirsiniz. Bunun amacı nemlenmiş saç derisi uzamayı sağlar.

Belli aralıklarla saçlarınızı kestirin..

Kırık saç uçları saçın uzamasını yavaşlatır. Belli aralıklarla saç uçlarınızı kestirerek sağlıklı saçlarınızın olmasını ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Patates suyu ile uzaması için bakım yapın..

İki çiğ patatesi güzelce yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan 1 litre suda kaynatın. Ilındıktan sonra süzün. Elde ettiğiniz suyu saçınızı  şampuanladıktan sonra durulamak için kullanın. Saçlarınızın hızlı uzaması için en iyi yöntemdir.

Düzleştiricilerden uzak durun..

Zorunlu olmadıkça saç şekillendirici kullanarak saçınızı fazla ısıya maruz bırakmayalım. Saçınızın sağlığına korumak adına saçlarınızı doğal halinde bırakmak gereklidir. Kıvırcık veya dalgalı yapmak yerine akşamdan nemli saçınızı  örmeniz hem sağlıklı  hem doğal bir dalgalı bir görünüm  sağlayacaktır.

Saçlarınızı sık sık tarayın..

Saçlarınızı dipten uca doğru saç köklerinizin canlanması için özellikle banyodan önce taramak saçlarınız için  önemli bir püf noktasıdır.

Durulama suyuna elma sirkesi katın..

Son durulama suyuna 1 çay kaşığı organik elma suyu damlatmanız saçınıza  parlaklık ve bakım  yapacaktır.

Yumurta akı ile bakım yapın..

Yumurta beyazında saçınız için gerekli birçok vitamin bulunmaktadır. 2 yumurta akını iyice çırpıp saç derinize masaj yaptın.

Su içmeyi ihmal etmeyin..

Su saçlar için oldukça önemli bir etkendir. Günde en az 2 litre su içilmesi gereklidir.

Yağ esanslarını kullanın..

Saçlarınızın  uzaması için üzüm çekirdeği yağı saçlarınızın uzaması için önemli bir faktördür. Haftada birkaç defa bu yağlar ile saç derinize masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Allık Nasıl Sürülür? Yüz Şekline Göre Allık Sürme Yöntemleri 

Hakkında Merve

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Ayrılık Şarkıları

Şarkıların herkesin hayatında yeri vardır. Bütün burçların ayrıldıktan sonra ayrılık şarkıları farklıdır. Gelin birlikte bakalım.  …

Evlenmeden Önce Kadın Psikolojisi Nasıldır?

Evlenmeden önce kadın psikolojisi nasıl olur? Kadınlar bu evrede saniyesi saniyesine büyük oranda gözle görülür …

Masterchef 2020’de büyük dokunulmazlık oyunu kazananı belli oldu

MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler, her iki takımın kaptanını yanlarına çağırdı. Yarışmacıların arkası dönük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: