Saç Yıpranmasını Önlemek İçin Öneriler

Saç bakımı her kadın için önemli bir hale gelmiştir. Saç yıpranmasını önlemek sizin elinizde! “Nasıl?” sorusunun cevabı ise yazımızda…

Saçlarınızın Yıpranmaması İçin Bakım Önerileri

Duş alırken suyun çok sıcak olmaması gerekir. Sıcak su hem saç diplerine hem de köklerine zarar verir. Ilık suyla saç yıkamanın yıpranmaları önleyeceğini unutmayın.

Fön ve saç şekillendiricileri saç yıpranmalarının öncelikli nedenidir. Kullandığınız saç şekillendiricisini yüksek ısıda çalıştırmamaya dikkat edin. Fön kullanırken saçlarınıza uzak mesafeden ısıyı dağıtın. Saçlarınızı şekillendirmeden önce mutlaka bakım serumu veya yağı kullanın.

Saç Yıpranmasını Önlemek İçin Saçınızı Hergün Yıkamayın!

Saçlarınızı hergün yıkamayın. Saçın hergün yıkanması ve şampuan kullanımı saç köklerinin ve derisinin kurumasına yol açar. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için saç köklerinin vücudun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı vardır. Hergün yıkanan saçlarda bu yağlanma ve nem dengesini sağlama süreci sürekli dışarıdan müdahale görerek aşırı suya maruz kaldığı için kurumaya başlar. Sağlıklı saçlar için haftanın 3 günü saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Saç yıpranmasını önlemek

Saçlarınıza bakım uygulayın. Saç tipinize uygun ürünleri önceden inceleyip temin edin. Kullanacağınız ürünlerin saçınızı nemlendirecek potansiyelde olmalı. Saçınızın nemini kaybetmemesine dikkat edin. Gün içinde maruz kalınan hava kirliliğinden kaynaklı saçlar birçok çevre faktörüyle karşı karşıya kalıyor. Sigara dumanı, kirli hava koşulları ve şehirde yaşamanın verdiği günlük stresin tüm maskesi yüzümüz olduğu kadar da saçlarımızın nasıl göründüğünü çok etkiliyor. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde saçlarımız nemini kaybediyor ve cansız görünmeye başlıyor. Duşta nemlendirici özelliğine sahip saç kremlerinin yanı sıra gün içinde de uygulayabileceğiniz bakım kremleri de işinize yarayacaktır. Saçlarımızın bakımı için uyguladığımız saç bakım maskeleri ve yağlar uzun süre saçlarda bekletilmemeli. Gereğinden fazla uygulamaya maruz kalan saçlar canlılığını yitirir.

Elma sirkesi gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır. Saçtaki dökülmeyi durdurarak doğal saç bakımı yapar. Elma sirkesi saçlarınızı canlandıran ve yumuşacık bir hale getirir. Saçlarınıza şampuan-krem uyguladıktan sonra bir yemek kaşığı sirkeyi saç uçlarınıza uygulayın ve karıştırın. Duştan çıkmadan önce saçlarınızı yeniden suyla durulayın. Bu işlem sayesinde saçlarınız parlak görünecektir.

Evde Ugulayabileceğiniz En Etkili Sivilce Maskeleri

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: