Saçların Kabarması ve Bozulmasını Engellemenin Yolları

Saçların güzel ve bakımlı görünmesi güzel görünmek için oldukça önemlidir. Saçların kabarması ve bozulması çoğu kadının korkusu. İşte bu korkuya çözüm önerilerimiz…

Sabah erken kalkıp saatlerce saçları düzleştirmek ve istediğiniz bir şekle getirebilmek oldukça zordur. Ya güzelliğinizden taviz vereceksiniz ya da uykunuzdan. Her ikisinden de taviz vermemek adına gece uyumadan önce saçları düzleştirip istediğiniz şekli verip uyursunuz. Ancak sabah kalktığınızda o kadar uğraş verdiğiniz saçlarınızın bozulduğunu görmek sizin için üzücü bir durumdur. Bu durumdan kurtulmanın yollarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Saçların Kabarması ve Bozulmasını Engellemenin Yolları

1-) Doğru Tarak Kullanımı

Kesinlikle plastik tarakları kullanmamalısınız. Plastik taraklar saçlarda elektriklenme yapacağı için plastik taraklardan uzak durmalısınız. Tahta tarak kullanmak saçlarınız için oldukça önemlidir.

2-) Doğru Şampuan ve Saç Kremi Kullanımı

Saçların güzel ve bakımlı görünmesi için temiz ve saçlarınıza iyi gelen şampuan ve krem kullanımı önemlidir. Kendi saçlarınıza en uygun saç kremini ve şampuanı kullanarak saçlarınızın şeklinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçların temiz olması da saçların şeklini daha uzun ve kalıcı olmasını sağlayacaktır.

3-) Saçlarınızı Ördükten Sonra Yatın

Saçlarınızı nemlendirdikten sonra örüp ardından uyursanız saçlarınızın şekli sabaha kadar bozulmadan kalacaktır. Eskiden gelen bir alışkanlık olan bu yöntem sayesinde sabahları aynaya baktığınızda bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

4-) Saç Kırıklarınızı Aldırın

Saçlarınızda olan kırıklar saçın düzgün bir şekilde uzamasına engel olmaktadır. Ayrıca saçlarınızın tel tel kabarmasına neden olacaktır. Buda saçlarınızın kötü görünmesine neden olacaktır. Saçlarınız şeklini tam olarak alamayacaktır. Ayrıca saçlarınızda kabarmalara neden olacağından saç kırıklarınızdan kurtulmanız önem arz etmektedir.

Yüzdeki Tüylenmeye Etkili Çözüm Zerdeçal Maskesi

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: