Safran Bitkisi Dünyanın En Pahalı Bitkisi

Safran Bitkisi Dünyanın En Pahalı Bitkisi… Dünyanın en pahalı bitkisi sizce hangisi? Safran… Gelin Safran faydaları ve özelliklerine beraber bakalım ; en pahalı bitki ünva nını hakediyor mu?

Bir bitkiyi en pahalı yapan ne olabilir? Nadir bulunması mı, binbir türlü devası mı yoksa tadı mı? Veya pazarlaması mı? Safranın bu unvana sahip olmasında tüm bu nedenler etkili. Öyleki bu bitki kırmızı altın olarak da adlandırılıyor. Bu bitkinin kilosu 3 bin dolar civarında. Son olarak Avustralya’da yapılan bir araştırmada, dünyanın en pahalı bitkilerinden safranın farmasötik antidepresanlarla kullanıldığında deprosyon etkisini önemli derecede azalttığı belirlendi.

Safran Bitkisi Dünyanın En Pahalı Bitkisi

Safran Bitkisi Dünyanın En Pahalı Bitkisi

Murdoch Üniversitesinden araştırmacı Adrian Lopresti, “Çalışmalarımızda, safranı plasebo ile kullanan kişilerde, depresif semptomların yüzde 21 ila 41 azaldığını gördük.” dedi. Araştırmada, safranın çok sayıda faydasının tespit edildiğine dikkati çeken Lopresti, “Uyku kalitesi, motivasyon, aktivitelere duyulan istek ve aktivitelerde elde edilen haz seviyelerinde de gelişmeler gözlemlendi.” ifadelerini kullandı.

Gilaburu nedir? Gilaburunun faydaları neler?

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Film

Mutlaka izlenmesi gereken filmler…  İşte izlediğinizde muhteşem sahnelerin aklınızdan silenemeyeceği eski ama harika filmler. Yeşil …

Sevgili İle Yapılacak Aktiviteler

Sevgili ile yapılacak aktiviteler… Sinemaya gitmek, bölgenin ünlü yerlerini ziyaret etmek, yemeğe çıkmak, alışveriş yapmak… Peki, …

Belinizi İnce Göstermenin Yolları

Belinizi İnce Göstermenin Yolları Nelerdir? Bel bir kadın için en önemli yer. Kıyafet oyunlarıyla bel …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: