Sağlıklı Beslenme ve Diyet Yapmanın Altın Kuralları

Sağlıklı beslenme ve diyetin olmazsa olmazları. Az bilinen faydalı bilgiler. Yazımızı okuduktan sonra kilo verme serüveniniz daha keyifli hale gelecek.

Kilo verme süreci genelde sıkıcı, sancılı ve açlıkla geçtiği için hiçbir zaman sonuna kadar sürdüremeyip genellikle hayallerimizi yarıda bırakırız. Ancak şimdi vereceğimiz basit tüyolarla yarıda bırakmadan istediğiniz kiloya gelene kadar rahatlıkla sağlıklı beslenme sürecinize devam edebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme İçin Altın Kurallar

 

  1. Sürece diyet yapıyorum geçici bir süre yapıp bitireceğim diye başlamayın. Bunun bir beslenme tercihi olduğunu algılayın ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınız haline getirin.
  2. Hazır gıdalar ve rafine şeker içeren gıdalardan uzak durun. Şeker ihtiyacınızı doğal şeker içeren (meyveler gibi) gıdalardan karşılayın.
  3. Lifli gıdaları beslenmenize daha çok dahil edin,
  4. Tam tahıllı gıdaları tüketmeyi tercih edin,
  5. Kendinize uyabileceğiniz saatli bir program yapın ve su tüketiminizi arttırın,
  6. Öğünler arasında 2,5-3 saat olması gerekir. Bu sürede kesinlikle hiçbir şey atıştırmayın. Bu kural çok önemli. Vücut 2,5-3 saat aralığında aç bırakıldığında yağ yakımı yapar. Bu sürede herhangi bir şey tüketilirse vücut yağ yakımını durdurur.
  7. Günlük yaşantınıza hareket katmaya çalışın, haftada en az 3-4 gün temiz havada yürüyebilir, evde ya da spor salonunda keyif alacağınız sporlar yapın,
  8. Ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin porsiyon kontrolü olmadan kilo veremezsiniz. Kalori hesabı yaparak porsiyon kontrolü sağlayabilirsiniz,
  9. Başaracağınıza inanın ve kararlı olun.

Akdeniz Diyeti İle Sağlıklı Yaşayın!


Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

İdrar Tahlili Aldosteron Nedir?

İdrar Tahlili Aldosteron Nedir? Aldosteron, idrar veya kan tahlili ile ölçülen bir hormondur. Ülkemizde genellikle …

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ve Öneriler

Kadınların makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi olan fondöten yüzde kusursuz bir görünüm sağlar. Genelde sıvı fondötenler kullanılmaktadır. …

Birce Akalay ‘dan Tatil Keyfi

Birce Akalay, Balet Can Tunalı ile ilişkisini bitirdikten sonra Fasih Saylan ile birliktelik yaşamaya başladı. …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: