Sağlıklı Beslenme ve Diyet Yapmanın Altın Kuralları

Sağlıklı beslenme ve diyetin olmazsa olmazları. Az bilinen faydalı bilgiler. Yazımızı okuduktan sonra kilo verme serüveniniz daha keyifli hale gelecek.

Sağlıklı Beslenme

Kilo verme süreci genelde sıkıcı, sancılı ve açlıkla geçtiği için hiçbir zaman sonuna kadar sürdüremeyip genellikle hayallerimizi yarıda bırakırız. Ancak şimdi vereceğimiz basit tüyolarla yarıda bırakmadan istediğiniz kiloya gelene kadar rahatlıkla sağlıklı beslenme sürecinize devam edebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme İçin Altın Kurallar

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

  1. Sürece diyet yapıyorum geçici bir süre yapıp bitireceğim diye başlamayın. Bunun bir beslenme tercihi olduğunu algılayın ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınız haline getirin.
  2. Hazır gıdalar ve rafine şeker içeren gıdalardan uzak durun. Şeker ihtiyacınızı doğal şeker içeren (meyveler gibi) gıdalardan karşılayın.
  3. Lifli gıdaları beslenmenize daha çok dahil edin,
  4. Tam tahıllı gıdaları tüketmeyi tercih edin,
  5. Kendinize uyabileceğiniz saatli bir program yapın ve su tüketiminizi arttırın,
  6. Öğünler arasında 2,5-3 saat olması gerekir. Bu sürede kesinlikle hiçbir şey atıştırmayın. Bu kural çok önemli. Vücut 2,5-3 saat aralığında aç bırakıldığında yağ yakımı yapar. Bu sürede herhangi bir şey tüketilirse vücut yağ yakımını durdurur.
  7. Günlük yaşantınıza hareket katmaya çalışın, haftada en az 3-4 gün temiz havada yürüyebilir, evde ya da spor salonunda keyif alacağınız sporlar yapın,
  8. Ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin porsiyon kontrolü olmadan kilo veremezsiniz. Kalori hesabı yaparak porsiyon kontrolü sağlayabilirsiniz,
  9. Başaracağınıza inanın ve kararlı olun.

Akdeniz Diyeti İle Sağlıklı Yaşayın!

Hakkında Admin

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları Çuha çiçeği Çuha çiçeği bir süsü bitkisidir. Vücuttaki …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: