Saman Nezlesi Nasıl Geçer

Normal bildiğimiz nezle ile farklılıklar gösteren Saman nezlesi , yine sonucunda burun akıntılarına, öksürüğe, burun kaşıntısı ve tıkanıklarına sebep olmaktadır

. Saman nezlesinde, vücudunuza bir şekilde giren bir maddeye karşı vücudunuzun kendine zarar verircesine direnç göstermesinden dolayı oluşmaktadır. Normal seviyesinde gösterdiği direncin insan vücuduna zararı bulunmazken, vücut bunu abarttığında farkında olmadan kendine zarar vermektedir.

Kendi vücuduna karşı gösterdiği direnç sonucunda belirli bir bölgede ihtihaplanma olabilmektedir.

Saman Nezlesi Nasıl Geçer
Saman Nezlesi Nasıl Geçer

Bu ihtihaplanma devamında saman nezlesini getirmektedir. Hiç saman nezlesi yaşamayanlarda daha çok sinüzit, astım gibi farklı şekillerde zararlar verse de, bu rahatsızlığı geçirmiş olanlarda sadece bir alerjiden ibarettir.

Örneğin; tükettiği bir besinden dolayı, eğer evde beslendiği bir hayvan varsa bunun tüyünden dolayı gibi. İlk olmasıyla beraber oluşan sinüzit ve astım rahatsızlıkları kalıcı ve devamlılık gösteren rahatsızlıklardır. Tedavisine kişiye özel yapılan testler sonucu başlanan bu rahatsızlığın 3 çeşit tedavisi bulunmaktadır. Bunlar; Alerjenden korunma, İlaç tedavisi ve Aşı tedavisi olarak sıralanmaktadır.

Saman Nezlesi Yaşa Göre Farklı Etkiler Yaratabilir

Yaşı ilerleyen kişilerde daha çok ikinci seçenek olan ilaç tedavisi ile devam edilirken, daha ufak çocukluk diyebileceğimiz dönemdeki bireylere aşı ile tedavi süreci başlamaktadır.

Hastalığın kötü tarafı sadece bir alana etki etmeyerek vücudun başka yerlerinde de yan etkilerini gösterebilmektedir. Bu hastalıkların tedavi sürecinde sizin yapabilecekleriniz kaldığınız, hayatınızı sürdürdüğünüz ortamın temiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Devamında ise doktorunuzun yasak koyduğu yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin.

 

Hızlı Kilo Verme Yolları


Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

A101 16 Temmuz İndirim Kataloğu

A101 16 Temmuz İndirim kataloğu yayınlandı. Yine birçok üründe farklı oranlarda indirimler yapıldı. Samsung Galaxy …

A101 11-17 Temmuz İndirim Kataloğu

A101 11-17 Temmuz İndirim kataloğu yayınlandı. Yine birçok üründe farklı oranlarda indirimler yapıldı. ABC 5kg …

Tuğba Özay Eskisi Gibi!

Bir zamanlar podyumlarda adından söz ettiren Tuğba Özay o zamanlarki güzelliğini koruduğunu bir kere daha …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: