Sararan Tırnaklar için Çözüm

Sararan tırnaklar için faklı nedenler sebep olabilir, bu; kullandığınız makyaj malzemelerinden, ilaç, boya, alerjik gibi etkenler gösterebiliriz. Ayrıca bazı insanlardan bir süre oje sürdükten sonra kendiliğinde tırnaklar sararmaya başlayabilir. Dış etkenlerde gelen sararmaları kolay bir şekilde engelleyebiliriz. 

Giderilebilen sararan tırnak ancak bir hastalık habercisi de olabilir. Cilt kanseri belirtisi de olduğu gibi vitamin- mineral eksikliği gibi sorunlardan da kaynaklanıyor olabilir.

Sararan Tırnaklar için Çözüm

Önereceğimiz, ilk çözüm ; limon. Evet, limon her türlü olumsuzluklara karşı limon geliyor. Cilt güzelliğinden, zayıflamaya, siyahlıklara, cilt maskelerinde kullanılan limon tırnak sorununa da çözüm oluyor. Limon suyuna pamuk bandırarak masaj hareketleri ile tırnaklarınıza uygulayabilir, çözüm üretebilirsiniz. Sararmaya göre anlık olarak çözüm olduğu gibi gitmemesi halinde her gün sürerek sararan tırnaklardan kurtulabilirsiniz.

Giderilebilen sararan tırnak dışında geçmeyen tırnaklar bir hastalık habercisi de olabilir. Cilt kanseri belirtisi de olduğu gibi vitamin- mineral eksikliği gibi sorunlardan da kaynaklanıyor olabilir. Sarı tırnak sendromu (YNS) adı verilen bir durum da mevcuttur. Sarı tırnak, solunum, lenfatik problemler oluşturabiliyor. Fazla sıcak ve soğuk suya maruz kaldığınız tırnaklarınız sararabiliyor. Bu durumlarda doktora başvurmanız da gerekecektir.

 

Sağlıklı Tırnak Uzatma Yöntemleri


Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

20200712 123049

Bim 14 Temmuz İndirim Kataloğu

Bim 14 Temmuz İndirim kataloğu yayınlandı. Yine birçok üründe farklı oranlarda indirimler yapıldı. Ayçiçek yağı …

Yumurta ve Sütten Gelen Doğal Güzellik

En iyi Cilt Maskeleri

Güzelliğini korumak istiyorsanız öncelikle cildinizden başlamanız gerekecektir. Yüzlerce lira vererek aldığınız elbise aksesuarlın güzel durması …

günlük burç

12 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Duyguların harmanlaşacağı kalbimize mi aklımıza mı güveneceğimizi bilmediğim bir hafta sonu. İşte 12 Temmuz Günlük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: