Selülit Nasıl Önlenir ve Nasıl Tedavi Edilir

Selülit Nasıl Önlenir ve Nasıl Tedavi Edilir? Derinin alt tabakasında yağ dokusu çevresinde meydana gelen pütürlü görüntülere selülit adı verilir. Yarattığı kötü görüntü nedeni ile kadınların korkulu rüyası konumuna gelmiştir. Vücuttaki yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ve östrojen hormonunun katkıları ile genişleyerek meydana gelen bu durum yayılma özelliği nedeni ile vücuttaki kan dolaşımını azaltır. Beslenemeyen dokular elastikiyetini kaybeder.

Selülitten kurtulmanın başlıca yolları arasında kilo vermek fazla enerji tüketerek az yağlı az kalorili beslenme alışkanlıkları ve düzenli egzersiz alışkanlıkları ile yaşamayı öğrenmek olacaktır.

Sağlıksız yaşam koşulları içerisinde olmak stres alkol sigara alışkanlıkları hareketsizlik vücudu savunmasız bırakarak bu problemin yaşanmasına olanak sağlar.

Selülit Nasıl Önlenir ve Nasıl Tedavi Edilir

Dengeli beslenme alışkanlığı olanlar arasına selülit görünümü oldukça az rastlanan bir durumdur.

Bu pütürlü ve portakal kabuğu görüntülü selülit görünümünden kurtulmak için ilaçlarla tedavi masajlar akupunktur uygulamaları mezoterapiler yer almaktadır. Bu tedavilere ek olarak faydalanabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri arasında toksin atıcı olarak bilinen dereotu rezene çayı yeşil çay vücutta tutulan fazla suyu atacak olan turp maydanoz çilek kereviz gibi meyve sebzelerin kullanılması önerilir.

Yine bitkilerden elde edilen yağlarla yapılacak olan masajların faydaları olacaktır. Bu yağlar arasında limon yağı tarçın yağı ardıç yağı ve tarçın yağı gelir. Yine bu yağlar ve deniz tuzu ürünleri ile yapılacak banyoların mutlaka faydasını göreceksiniz.

 

Evde Kolayca Hazırlanabilecek Saç Bakım Maskeleri

 


Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Birce Akalay ‘dan Tatil Keyfi

Birce Akalay, Balet Can Tunalı ile ilişkisini bitirdikten sonra Fasih Saylan ile birliktelik yaşamaya başladı. …

Müge Anlı’da aranan Levent Karaduman bulundu mu?

Levent Karaduman ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Denizli’nin Merkezefedi ilçesi Servergazi Mahallesi’nde …

Yeni Virüs Salgını Tehlikesi Bubonik Veba Nedir

Veba hastalığının bir tür farklı bir biçimi olan Bubonik veba ile alakalı detaylar gündemde araştırılıyor. …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: