Sinofobi Nedir , Belirtileri Nelerdir

Sinofobi köpeklerden aşırı derecede korkmayı ifade eder. Bazı insanlar köpekler hırlarsa veya ters bir tepki verirse korkarlar onun haricinde köpeklerden korkmazlar ancak Sinofobisi olan insanlar sürekli olarak köpeklerden korkar ve uzak dururlar.

 Sinofobi böcek ve yılan fobisinden sonra en sık rastlanan fobilerden bir tanesidir. Sinofobinin belirtileri köpeklerin oldukları yerlere girememe, köpeklere yaklaşamama, köpekler yaklaşınca aşırı korku davranışları sergileme gibi hatta onlardan korunmak için abartılı yöntemler uygulamak gibi. Sinofobisi olan kişiler bazen belli tip köpeklerden korkarlar, bazen büyük olanlardan bazen de hiçbir neden yokken korkarlar. Yani kısacası onların hiçbir köpeğin yanında sakin kalamazlar.

Sinofobinin nedenleri nelerdir?

Sinofobisi olan insanlar genellikle küçük yaşlarda köpeklerle ilgili bazı travma tik olaylar yaşamış olmalarıdır. Bazılarını köpek ısırmış, bazılarını köpek kovalamış, ya da ailede köpeklerden korkan birileri vardır ve küçükken o kişi örnek alınmıştır. Sinofobi genellikle küçük yaşlarda ortaya çıkar ve anne babanın da korkularıyla beraber şekil alır gider. Küçük yaşlarda çocukları sürekli olarak köpeklerle korkutmak sinofobinin daha da ilerlemesine neden olabilir.

 

Demans Hastalığı Nedir

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Vücut sağlığı için dengeli beslenme, hareketli bir yaşam tarzı yanında belli …

Deviasyon Nedir Neden Oluşur Nasıl Tedavi Edilir

Deviasyon Nedir Neden Oluşur ? Burun boşluğunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemik oluşumunun bir tarafa …

Ameliyat ile Ben Aldırmak

Ben aldırmak cildin dış yüzeyinde çıkıntı ve renk farklılığı ile kendini belli eden dokuların ciltten …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: