Siyah Noktalar Nasıl Geçer ve Doğal Öneriler

Siyah Noktalar Nasıl Geçer ? Hemen hemen tüm kadınların ve erkeklerin en büyük cilt problemlerinin başında siyah nokta sorunları gelir.

Siyah noktaları yok etmek ve tekrar oluşmalarını engellemek aslında o kadar da zor değildir. Siyah noktalar ciltteki gözeneklerin yağ, kir gibi maddelerle dolması ve uzun süre açılmayınca da o şekilde cildin içine nüfuz etmesi ile oluşan cilt problemleridir. Temizlendiğinde ve düzenli cilt bakımı yapıldığında tekrar oluşması kolaylıkla engellenebilir. Peki, siyah noktalar nasıl geçer?

Öncelikle tabiki doğal çözüm yolları öneriyoruz. Nedeni ise düşük maliyetlere sağlıklı bir çözüm yolu olması. Burada size doğal ve basit yöntemlerle nasıl siyah noktalar geçer kısaca anlatacağım.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer ve Doğal Öneriler

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

  1. Domates ile siyah nokta tedavisi:

Hepimizin evinde domates vardır. Bir domatesi bıçak yardımıyla iki parçaya ayırın. Temizlenmiş yüzünüze yavaş ve nazik hareketlerle uygulayın. On ile on beş dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Domateste bulunan asit, siyah noktalarınız dışında aknelerinizi de yok eder. Hafta iki ya da üç kere uyguladığınız takdirde cildinizin bir iki ton açıldığını da fark edeceksiniz.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer ve Doğal Öneriler

 

 

  1. Bal ve limon ile siyah nokta tedavisi

İki yemek kaşığı süzme bal içerisine, yarım limon suyu ilave edin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Ortalama 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin yumuşacık ve siyah noktalardan arındığını hemen fark edeceksiniz. Haftada 2 kere mutlaka yapın kısa sürede cildinizin ne kadar berrak ve güzel olduğunu gördüğünüzde siyah noktaların sizin cildinize ait olamadığını, kötü bir misafir olduğunu anlayacaksınız.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer ve Doğal Öneriler

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

  1. Elma sirkesi ile siyah nokta tedavisi

Bir kaseye bir miktar elma sirkesi ve su koyun karıştırın. Daha sonra pamuk yardımıyla yüzünüzü sirke ve su karışımıyla temizleyin 10 dakika kadar bekletip ılık ve bol su yıkayabilirsiniz. Elma sirkesi sadece sizi siyah noktalarınızla kurtarmakla kalmaz akne oluşumunu ve gözeneklerinizin genişlemesini de önler. Asit değeri cildinize zarar vermez. Aynı zamanda makyajınızın kalıntılarını da tamamen temizlediği için cildiniz nefes almaya başlayacaktır.

Bu doğal yöntemleri cildinize uyguladıktan sonra mutlaka bol suyla temizleyin ve nemlendirici yüz kremleri kullanın.

 

İyi Makyaj için Öneriler

 

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? Yeni sezon kış modası içinde kadife kumaştan meydana gelen ceketler, pantolon …

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kestirdiğiniz saçlarınız için pişmansanız, hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerden birkaçını …

Saçın Hızlı Büyümesine Yardımcı Hardal Maskesi

Rusyada çok popüler olan hardal maskesi saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız da …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: