Soğan Kabuğu İle Saç Rengi Açma Yöntemi

Soğan Kabuğu İle Saç Rengi Açma Yöntemi.. Denenmesi gereken yöntemlerden biride soğan kabuğudur. Saç rengini doğal yöntemlerle açmak isteyenler buraya!

Soğan Kabuğu İle Saç Rengi Açma Yöntemi

Soğan kabuğunun doğal boyama özelliği vardır. Saçlarınızı doğal bir yöntemle açmak ve aynı zamanda uzatmak istiyorsanız soğan kabuğu kürünü denemelisiniz.

Saçlarınızı boyattınız ve istediğiniz rengi tutmadı. Hemen telaşa kapılıp sıkıntıya düşmeyin ve tekrar boyatmaya kalkışmayın. Yapacağınız şey çok basit, bildirdiğimiz tarifleri uygulayın! Artık kuaföre gitmenize gerek kalmadan açık saçlara kavuşabilirsiniz! Beyaz soğanı saçlarınıza uygulayarak saç renginiz ile ufak oynamalar yapabilir saçlarınızın rengini daha göz alıcı yapabilirsiniz.

Soğan Kabuğu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

1- Soğan Kabuğu Suyu 

  • Kuru soğan ( beyaz olmalı 1 kilo )
  • Su ( 1 litre )

Hazırlanışı: Tencereye 1 litre suyu koyun ve üzerine soğan kabuklarını tek tek ayırıp tencereye ilave edin. Kaynayana kadar ocakta tutun ve ılık olana kadar soğan kabuklarını tencerede demlendirin. Demlenme işlemi bittikten sonra soğan suyunu bir süzgeç yardımcı ile ayrı bir yere aktarın ve oradan da püskürtmeli bir şişeye boşaltın.

Saçlarınıza güneşli günlerde tarayarak her saç teline işlemesini sağlayın. Güneş gören bir yerde 1 saat kadar kalıp saçlarınızın kurumasını bekleyin. Zamanla saç renginiz harika bir şekilde açılacaktır. Soğan suyu aynı zamanda saçlarınızın uzamasını da sağlar.

2- Soğan Kabuğu Maskesi

  • 1 kilo soğan
  • Su

Hazırlanışı: 1 kilo soğanın kabuklarını soyalım ve bir tencere kaynar suyun içerisine alalım. Karışımımızı kaynatalım ve soğumaya bırakalım.

Elde ettiğimiz maskeyi saçlarımıza iyice yedirelim. Maskeyi sürdüğümüz saçları güneşte 30 dakika boyunca bekletelim. Kısa zaman zarfı için saç renginizin birkaç ton açıldığını fark edeceksiniz.

Soğan kabuğu maskesi sonrasında saçlar şampuan ile durulanmalıdır. Saç kremi, saç uçlarına sürülmelidir. Uygulamaya alacağınız bu maske tarifi aynı zaman da saçlarınızın onarılması ve yenilenmesi adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

 

Saç Tipine Göre Tarak Seçimi

Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: