Sonbaharda kaş ve cilt bakımı nasıl olmalı?

Sonbaharda kaş ve cilt bakımı nasıl olmalı? Dolgun, sık, güzel ve bakımlı kaşlar yüz güzelliğini tamamlayan parçalardır. Bu amaçla kadın güzelliğinin en mühim unsurlarından biri kuşkusuz kaşlardır. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan depresyonun etkisiyle sonbaharda kaşlar da yapraklar gibi tel tel dökülüyor.

Bunun sonucunda da kaşlarda ciddi seyrelmeler yaşanıyor. Bu durumu pek çoğumuz fark edemiyor. Kaşlarda yaşanan seyrelme de zamanla ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Ayrıca yaz dönemini bakımsız geçiren kaşlar, sonbaharda gücünü daha da yitirebiliyor. Kaşların tekrar çıkması ise uzun bir süre alabiliyor.

yüz bakımı

Birçok sebep kaş dökülmesini tetikleyebiliyor

Sonbahar etkilerinin yanı sıra bazı faktörler de kaşların dökülmesine sebep olabiliyor. Bunların başında yetersiz beslenmek, kaşları sürekli veya yanlış almak, çeşitli iç hastalıkları sebebiyle hormon bozukluğu yaşamak ve yaş aldıkça kaş köklerinin zayıflaması ve düşmesi gibi maddeler geliyor.

Çözüm kaş vitamini ve bitkisel yağ içerikli bakım yöntemleri

Dökülen kaşları yeniden çıkarmak mümkün olabiliyor. Kaş kayıpları sonbaharla ilişkiliyse bunun için kişiye özel, kıl köklerine kaş vitamini ve bitkisel yağ içerikli bakım yöntemleri uygulanabiliyor.

kaş bakımı

Yaz sonunda yapılacak bu işlemler, kişilerin mevsim geçişini daha az kaş kaybıyla atlatmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca yaz mevsimi boyunca direkt güneş ışınlarına maruz kalan ve kuruyan cilt için yoğun nem bakımları gerekiyor.

cilt bakımı

Cilt temizliği ve nem bakımları düzenli uygulanırken, yapılan bakımlar da bol su tüketimi ile desteklemelidir.

 

Sudocrem Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Nelerdir?

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın İpuçları

 

FibroCell Tedavisi ile Yüz Gençleştirme

Hakkında Admin

Avatar

Buna da Göz Atın

Domatesli Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Domatesin yapısında barındırdığı zengin yapısal bileşimler, cilt sağlığınızı en iyi şekilde destekleyebilir. Buzdolaplarında çoğunlukla yer …

Kadınların Ayak Bakımında Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kadınların ayak bakımı çok önemlidir. Güzelliğimizin en önemli parçalarından biri olan ayak bakımında dikkat edilmesi …

Fondöten Nasıl Sürülür İnce İpuçları

Makyaj yaparken kusursuz görünmenin ilk adımı doğru fondöten kullanımı. Fondöten nasıl sürülür sizler için dilimiz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: