Sosyal Medya Şeyma’nın Yanında ; #seymaninsesiol

#seymaninsesiol .. Kadın cinayetleri, kadın şiddeti ile çamura batıyorken, bu bataklıktan kurtulmak için duyarlı insanlar sosyal medya üzerinden bu çamur lekesini temizlemeye çalışıyor. Eski sevgilisinden ailesine kadar ölüm tehditleri alan Şeyma için insanlar birlik oldu.

#seymaninsesiol

Şeyma Demir, 29 Temmuz tarihinde yaşadığı, tehdileri bu tweetler ile aktardı. #seymaninsesiol

“Merhabalar benim adım Şeyma, Grafik tasarımcısıyım. Yaklaşık 4 aydır eski erkek arkadaşımın psikolojik baskısı ve şiddeti altındayım. Uzun süre önce ayrıldım. Reddedilmeyi hazmedemiyor.  Israrla onu reddettikten sonra, defalarca ölümle tehdit edildim.

Yüzlerce online hat üzerinden beni sözsel taciz etti, küfürler eşliğinde hem ailemi hem beni öldürmekle tehdit etti. Savcılığa şikayette bulundum 1 ay uzaklaştırma aldı. Uzaklaştırma aldığı halde tehditlere devam etti.

Babasına ulaştım olanları anlattım. Şikayette bulunacağım dedim. Babası ise bana söz verdi sen de benim kızımsın sana zarar veremez. Onun telefonunu da parasına da el koyuyorum sana hiçbir şekilde ulaşamaz zarar veremez dedi.

Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ettiği zaman ondaki kararlılığı şu sözlerle gördüm. Korkma senin annen benim seni öldürmem için doğurdu.Korkma ölüm iki saniyelik bir şeydir. Bunları düşünüp kendini üzme, benim yapacaklarım belli. Ben askerim/subayım en fazla 10 yıl yatar çıkarım”

 

Şeyma’nın Murcan Can Sönmez’in Babası ile olan Konuşmaları ; 

 

Adalet bakanlığından, yetkililerden konu hakkında açıklama bekleniyor.

 

Bir Kadın Cinayeti Haberi de Niğde’den Geldi

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Baştan Çıkarıcı Kadın Parfümleri

Tercih sebebi her ne olursa olsun cevabı her zaman merak edilen sorulardan biri baştan çıkarıcı …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: