Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları nelerdir? Şu an teknolojinin gelişip kadın makyaj dünyası ile buluşmasından ötürü birçok takma kirpik çeşidi mevcuttur. Bunlar tekli ve şerit kirpikler olarak piyasa satılmakta ve kadınların ihtiyacına göre hazır bulundurulmaktadır. Tekli satılan kirpikler şerit kirpiklere göre daha uğraştırıcı ve kullanımı daha zor olan bir çeşittir. Bugün daha avantajlı olan ve asıl sizlere önerdiğimiz şerit kirpiklerin nasıl kullanıldığını ve nasıl daha kolay takabileceğinizi sizlere aktaracağız.

Kirpiği takmak biraz zor gibi görünse de zamanla pratik yaparak el aşinalığı kazanacaksınız. Bir süre sonra bu işlem sizin için oje sürmek kadar kolay bir haline gelecektir. Nasıl ki eyeliner çekmeyi zamanla öğreniyorsanız bu işlemde bir süre sonra çocuk oyuncağı gibi gelecek. Alıştırma yaparak takma kirpik takmayı kolay bir hale getirebilirsiniz.

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları
Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Takma kirpik konusunda önemli olan birkaç detay mevcut. Hazırsanız haydi başlayalım!

· Takma kirpik konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta: Takacağınız kirpiğin kaliteli olmasıdır.

· İkinci nokta ise: Kirpiği takacağınız yapıştırıcının kalitesi.

Bu saymış olduğumuz iki husus oldukça fazla önemlidir. Çünkü kirpiğin gözde uzun süre kalması ve düşmemesi için kaliteli ve doğal bir ürün tercih etmelisiniz. Aksi takdirde gittiğiniz yerde sürekli sizi rahatsız edebilir ve göz kapağınızdan düşebilir. Gözünüze batmaya sebep olabilir. Ayrıca kalitesi düşük bir yapıştırıcı kullanırsanız kendi kirpiklerinizden olmanıza ve kirpiklerin bir süre sonra yanmasına veya dökülmesine sebep olabilir. Kendi kirpiğinizi de kaybetmek istemiyorsanız mutlaka doğal içeriği olan kaliteli bir yapıştırıcı tercih etmelisiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Kirpiğinizi temiz bir cımbız ile alın. Göz kapağınızın iç kısmından yarım santimetre olacak kadar bir boşluk bırakın. Boşluk bırakmazsanız gözünü açıp kapatırken batma yapabilir. Kirpik uzunluğunu istediğiniz şekilde belirleyin. Kirpik boyu uzunsa uzun yerlerini makas yardımı ile kısaltın. Böylece göz kapaklarınıza ağırlık yapmaz ve daha rahat göz açıp kapatabilirsiniz.

Kirpik Takmanın Püf Noktası

Bir kürdan veya ince uçlu bir fırçayla kirpiğin kenar yerine ince bir şekilde doğal yapıştırıcıyı sürün. 20 saniye kadar kurumasını bekleyin yoksa kirpik, göz kapağına sabitlenmez ve bir süre sonra düşer. Göz kapağınızın öncelik ortasını yapıştırın. Son olarak iç ve dış bölümleri yapıştırın. İlk başta gözlerinizi çok kırpmamaya çalışın. İyice sabitlendiğinden emin olduğunuz zaman kirpiği rahat bırakabilirsiniz

 

Pahalı Makyaj Ürünlerinin Muadilleri

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: