Taylor Swift Spotify listelerini altüst etti

Spotify birkaç gün önce 300 milyona yaklaşan kullanıcı sayısını paylaşmıştı. Popüler müzik ve podcast dinleme platformu bünyesinde başka rekorları da barındırıyor. Beklenmedik bir şekilde temmuz ayının son haftasında Taylor Swift sürpriz albümü folklore ile karşımıza çıkmıştı. Çıktığı günden beri rekor kırmaya devam eden albüm şimdi de Spotify listelerini altüst ediyor.

Taylor Swift Spotify listelerini altüst etti

Taylor Swift folklore tüm zamanların rekorunu kırabilir

Video klibinin çekimleri sırasında gerekli önlemlerin alındığı söylenen klipte, tahmin edebileceğiniz gibi daha doğal bir hava yansıtılıyor.

The National’dan Aaron Dessner ile birlikte geliştirilen 16 şarkılık albüm, içeriğinin yanı sıra kırdığı rekorlarla da adından söz ettiriyor. Swift’in önceki albümlerinin aksine reklam, ve PR çalışması yapılmayan albüm 24 Temmuz 2020 tarihinde tabiri caizse sessiz sedasız yayımlandı.

Kısa süre içinde üst sıralara çıkan albümdeki parçalar, yalnızca ilk 24 saatte Spotify’da 80 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı. Bu yükseliş ile birlikte kadın sanatçılar arasında en çok dinlenen albüm olma unvanını ele geçiren folklore, Apple Music’te de rekor kırdı.

Taylor Swift Spotify listelerini altüst etti

Apple Music tarafında da 35 milyonu aşkın dinlemeye ulaşan albüm, platformun günlük istatistiklerini altüst etmiş durumda. Dijital baskılarının yanı sıra bir de fiziksel kopyalarının satışlarıyla dikkat çeken albüm, plak ve CD baskılarıyla 1,3 milyon satışa ulaştı.

Swift’in sekizinci albüm çalışması olan folklore, çıktığı ilk hafta boyunca çeşitli platformlarda 500 milyon kez dinlendi. ABD’deki satış rakamları henüz açıklanmadı, ancak Swift’in albümü 2020’nin en büyük çıkış yakalayan albüm ünvanına şimdiden kavuşmuş gibi duruyor.

Bunların yanında Taylor Swift, ABD’nin haftalık Spotify listesinde ilk 10’un tamamında kendi şarkısını bulunduran sanatçı haline geldi. Drake de benzer bir şekilde listeye girmeyi başarmıştı. Bunu söylememizin bir sebebi var zira Swift söz konusu başarıya imza atan ilk kadın sanatçı oluyor.

İlginizi Çekebilir  Beyazıt Öztürk İspanya'daki Evini Satıyor

KAYNAK

Kadın Günlükleri

 

Genç Radyocu Elçin Özsoy Yaşamını Yitirdi

 

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Halil Sezai’nin yaşlı adamı dövdüğü görüntüler ortaya çıktı

Tuzla’da film çekimi için kiraladığı villanın yanında bulunan villa sahiplerinin kendisine film çekimi için itiraz etmesi nedeniyle tartışan ...

Made & Crafted Levi’s Kadın Koleksiyonu tanıtıldı

Made & Crafted Levi’s Kadın Koleksiyonu tanıtıldı. Kayakla geçen bir günün sonunda sıcacık ateşin yanında …

MasterChef’te dokunulmazlık ve eleme adayı belli oldu

MasterChef’te 15 Eylül dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı kimler oldu? MasterChef’te …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: