Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi nasıl olmalıdır? Kişinin saç rengi seçimi saç şekli kadar önemlidir. Eğer doğru saç rengi seçilmezse boyanan saçlar sanki sahibine değil de bir başkasına aitmiş gibi durabilmektedir. Ayrıca bu durum kişinin psikolojik durumunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Yanlış saç rengi seçiminin nedenlerinin başında ünlü veya göz önünde bulunan kişilerin saç rengi seçimleri gelmektedir. Bu saç renkleri moda haline gelebilir, kişiler kendilerine yakışsın ya da yakışmasın bu renkleri tercih edebilirler. Ancak bu gibi yanılgılara düşmeden sahip olunan ten rengine göre tercihte bulunulması gerekmektedir.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi
Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur?

Saç rengi konusunda tercih yapılmadan önce ten rengi belirlenmelidir. Bunu belirleyebilmenin basit bir yolu bulunmaktadır. Kişi bir gümüş takı ve bir altın takıyı alıp yüzüne doğru tutmalıdır. Ten renginin hangisine daha uygun olduğu konusuna dikkat edilmelidir. Altın rengine daha yakın ise sıcak, gümüşe daha yakın ise soğuk ten rengine sahip olunduğu kanısına varılmalıdır.

Sıcak cilt renkleri sınıflaması içerisine buğday ve esmer cilt tonuna sahip olanlar girmektedir. Buğday cilt tonuna yakışan renklerin başında çikolata, kahve, koyu kestane gelmektedir. Esmer cilt tonuna ise en çok siyahın ve kahvenin tonları yakışmaktadır.

Soğuk cilt renkleri ise beyaz ve pembe cilt tonlarıdır. Beyaz cilt tonuna sahip olanlar saçlarını bakır ve kızıl tonlarına boyayabilirler. Pembe alt tonlulara ise sarının bütün tonları yakışmaktadır.

Saç Rengi Seçiminde Diğer Faktörler Nelerdir?

Saç rengi seçiminde ten renginin yanında göz rengine de dikkat edilmelidir. Kişinin gözleri renkli ise onları ön plana çıkaracak renkleri tercih etmelidirler.

Renk seçiminde bir diğer önemli nokta saç kesimidir. Her saç rengi, her kesim için uygun olmayabilir. Bunun için boyanan renge uygun saç kesimleri tercih edilmelidir.

 

Göz Renginize Göre Far Seçimi

Hakkında Defne

Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Büyük sivilceler nasıl geçer? Büyük sivilceleri geçiren yöntem

Cilt üzerindeki yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşan büyük sivilcelere uyguladığınız yöntemler iz bırakabilir. Sivilce problemleri kronik ...

Anestol pomad ne işe yarar? Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir zararı olur mu?

Lokal uyuşturucu olmasıyla kulak deldirme ya da ağda sırasında kullanılması önerilen Anestol pomad hakkında uzmanlardan alınan bilgileri sizlerle ...

Excipial Lipo ne işe yarar? Excipial Lipo nasıl kullanımı Excipial Lipo fiyatı 2021

Hem nemlendirici özelliği hem de uygun fiyatıyla son günlerde kadınların cilt bakım rutinine eklediği Excipial Lipo Emülsiyon sağladığı ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: