Tere Otunun Faydaları Nelerdir?

Tere Otunun Faydaları Nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Neden tere otu tüketmeliyiz?  Tere otunun faydaları saymakla bitmiyor..

Tere Otunun Faydaları Nelerdir?

Kanserle mücadeleden göz sağlığını korumaya kadar sayısız faydası bulanan tere geniş yelpazesi vardır. Tere; yoğun miktarda linolik yağ asitlerinin yanında folik asit, demir, kalsiyum C,E ve A vitaminleri içermektedir.

Terenin faydalarından bahsedildiğinde ilk akla gelenlerden biri de bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayıp böylece kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Bunun dışında tere, yağ yakan hücrelerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan tere sık sık diyetlerde tercih ediliyor.

Tere Otunun Faydaları Nelerdir?

Demir eksiliğine iyi gelir: Demir eksikliği vücudun hastalıklara karşı direncinin azalmasına sebep olur. Demir vitamini açısından zengin olan tere otundan günde 1-4 dal tüketerek vücuda demir takviyesi yapılabilir.

Ciğerleri temizler: Tere otu aynı zamanda iyi bir ciğer dostudur. Karaciğer ve akciğerdeki tahribatları tere ile düzeltmeniz ve iyileştirmek mümkündür. Özellikle sigara kullananlar için tere tüketimi son derece önemlidir.

Kanser oluşumunu önler:  Teredeki kimyasalın beyin ile hücreler arasındaki kanser iletişim sinyallerini keserek tümörde küçülme hatta yok olma sağladığı bilinmektedir.

İdrar söktürücü özelliği vardır: Tere iyi bir idrar söktürücüdür. Özellikle idrar yolları enfeksiyonlarında tüketilmesi gerekmektedir. Böbreklerin çalışma sistemini düzenler ve idrar yolu enfeksiyonlarının önüne geçilmesine yardımcı olur.

Kan basıncını düzenler: Özellikle yaşlılarda tere otu kan basıncını düşürürken solunumu güçlendiriyor. Tere otu sayesinde solunum güçlendirilebilir. Demir eksikliklerinin sebep olduğu hastalıkların da tere otuyla önüne geçilebilir.

Regli düzensizliğini önler: İçindeki minareler ile de özelikle kadınların adet döngülerinin düzenlenmesinde ve ağrısız bir adet dönemi geçirmenize yardımcı olmaktadır. Terenin ayrıca sindirim sistemi için de bir çok faydası bulunmaktadır.

Anne sütüne destek olur: Terenin bebek emziren anne adayların da süt artışına ve sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Tere otu düzenli kullanıldığında sütün azalmasına sebebiyet veren birçok hastalığı da tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kabızlığa İyi Gelen Doğal Besinler


Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

Wayfair için Trendyol’dan açıklama!

Wayfair skandalı tüm dünya gündemine oturmuş durumda. ABD’de Wayfair adlı e-ticaret sitesinde ürünler üzerinden çocuk …

Sevgilisine Şiddet Uyguladığı İleri Sürülen Ozan Güven İçin İstenen Ceza

Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı ileri sürülen Ozan Güven ‘e 3 yıl 8 aydan, 13,5 yıla …

Simge Sağın Güzelliği ile Hayran Bırakmaya Devam Ediyor

Yaz tatilini karavanda geçirmeyi tercih eden ünlü şarkıcı Simge Sağın sosyal medya hesabından paylaştığı pozlarında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: