Turkuaz Severler Salda Gölü Tam Size Göre

Salda Gölü ; Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan ve  son yıllarda sosyal medya üzerinde sıkça rastladığımız, hem bizim hem de  turistlerin yoğun ilgisindedir.

Mavinin her tonunu taşıyarak hayranlık uyandırıyor. 184 metreye kadar derinliğiyle de Türkiye’nin en derin gölüdür. Suyu az tuzlu, bunun yanında 6,8 kilometre eninde, 9,186 kilometre uzunluğunda olmaktadır. Herhangi bir akarsu çıkışı olmadığından dolayı bu da Salda’yı kapalı havza gölü yapmaktadır.

Salda Gölü’nde neler yapılır? Salda Gölü’ne ulaşım nasıl sağlanır? Nerede konaklama yapılmalıdır? Birlikte göz atalım…

Neler Yapılır?

Salda Gölü Giriş Ücretleri

Salda’da en çok merak edilen konulardan biri de yüzülür mü, yüzülmez mi? Salda da yüzmek isteyenlerdenseniz en güzel plaj Tabiat Parkı’nındır. Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlıdır ve halk arasında Orman Kampı olarak anılmaktadır. Giriş ücretleri ise  kişi başı 3,5 TL, otomobil 7.5 TL, motorsiklet 5 TL, bisiklet 3,5 TL ,  ATV 5 TL,  küçük minibüs araçlar 31 TL , büyük minibüs araçlar 52 TL , otobüs ise 94 TL olmaktadır.

Kamp Yapın

Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda’da kamp yapmak isteyen doğaseverler için Yeşilova Belediyesi’ne ait olan Halk Plajı’nda, kendi çadırınızı kurabilir veya kiralayabilirsiniz. Kendi çadırınızı kurmak isterseniz sizden ücret talep edilmemektedir ve ücretsiz olarak da çadırınıza elektrik çekebilirsiniz. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz belediyeye ait işletmeler mevcut, farklı ihtiyaçlarınız olması halinde ise 5 KM uzaklıktaki Yeşilova ilçesine gidebilirsiniz.

Bisiklet Sürün

Bembeyaz kumu, turkuaz rengindeki suyu ve yumuşak kayaları ile hayran olduğumuz Salda Gölü’nde dileyen misafirler, işletmelerden bisiklet kiralayarak göl etrafında gezebilir.

Yamaç Paraşütü Yapın

Ekstrem bir spor olan yamaç paraşütü, 15 KM uzaklıkta olan ‘Salda Kayak Merkezi’nden başlayan serüven ile Yeşilova Belediye Halk Plajı’na iniş sağlamanızla sona eriyor. Uçuşlar hava şartlarına göre 30 dakika sürebilmektedir.

 

salda gölü
salda gölü

 Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Isparta, Denizli ve Antalya’ya uçak ile ulaşım sağlayabilir buradan  toplu taşıma araçlarıyla Salda’ya gidebilirsiniz. Burdur’a en yakın havalimanı  34 km uzaklıkla Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’dır. Burdur’da iniş sağladıktan sonra, her saat kalkan Yeşilova minibüslerine binebilir  ve Yeşilova’dan sonra Denizli yönünde hareket eden minibüslere binerek 5 km uzaklıkta olan Salda Gölü’nde inebilirsiniz.

Denizli’den gelmek isteyenler; Denizli Otogarı’ndan Yeşilova minibüslerine binerek, Yeşilova’ya 5 km kala, Salda Gölü kenarında inebilirler.

Antalya’dan gelmek isteyenler; Antalya – Yeşilova Otogarı güzergahına bilet alabilir. Otogarın çevresinden 20 TL’ye bir taksiye binerek veya minibüs ile ulaşım sağlayabilir.

salda gölü
salda gölü

Salda’da Nerede Konaklama Yapılır?

Size önereceğim en yakın konaklayabileceğiniz pansiyon ve otellere aşağıdaki iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

Venüs Pansiyon: 1. Küme Evleri no:16, 15500 Salda/Yeşilova/Burdur  Tel:0536 374 33 92

Hotel Lago Di Salda: Kayadibi Mah.1. Küme Evleri Mevkii No:27/1 15500 Yeşilova-Burdur Tel:(0248) 618 04 80

Turkuaz Pansiyon: Merkez Mah. Tepecik Sok. No:11 Yeşilova/Burdur  Tel: 0 (541) 846 63 49

GÜLSE BİRSEL KİMDİR?

 

Hakkında Defne

Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Eddie Van Halen kimdir? Hayat hikayesi…

Hollandalı gitar virtüözü Van Halen 12 yaşlarında gitar çalmaya başlamıştır. Günde 8-9 saat pratik yaparak kendini geliştirdi. 14 yaşına ...

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dolgun dudaklar herkesin hayali... Bu hayalinizi gerçekleştirmek içinse inanın estetik işlemlerine ihtiyacınız yok! Düzenli bakım, farklı kontür ...

Kusursuz bir cilde sahip olabilmenin 6 yolu

Mat bir cilde sahipseniz ve bu sizi cansız gösteriyorsa, daha sağlıklı bir görünüm için yüzünüze uygulamanız gereken baz adımlar vardır. Başta ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: