Ücretsiz Maske Nasıl Alınır

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır ? Son günlerde ülkemizi ve dünyayı tesiri altına alan Corona virüs nedeniyle insanlar sosyal açıdan kendilerini izole etseler de bir şekilde dışarı çıkmak zorunda kalmaktadırlar. Son alınan kararlardan sonra marketlere maskesiz girilememesi maske takma zorunluluğu getirmiş, insanlar için maske bulma sıkıntısı yaşanmaktadır. Maske satışlarının yasaklanması ile birlikte maskeler artık satın alınamamakta devlet tarafından ücretsiz dağıtılmaktadır.

Ücretsiz Maske Alınacak Yerler

Ücretsiz maske temini yapmak isteyenler E-Devlet ve ePTTAVM üzerinden online bir şekilde form doldurması gerekiyor. Ancak belirli bir kota bulunmakta, haftada 5 maskeden fazla alınamamaktadır.  Bunun dışında Eczanalere de maske dağıtımı yapıldı, telefonunuza gelecek olan otomatik SMS’i eczaneye götürerek maske teminatını ücretsiz yapabilirsiniz.

Ücretsiz maske başvurularını Buradan yapabilirsiniz.

Ücretsiz Maske Alımı

E-Devlet ve ePTTAVM ‘nin online sayfası üzerinden maske başvuru penceresinde vatandaşları “Kişisel Bilgiler” – “Aile Bilgileri” ve “İletişim Bilgileri” alanları karşılayacaktır. Ücretsiz maske gönderimi için formu eksiksiz doldurmanız gerekmekte. Telefon numaranız, TC kimlik numaranız, adınız ve soyadınız, il, ilçe ve adres bilgilerini eksiksiz yazmanız ve güvenlik sorusunu cevaplamanız gerekmekte. Ardından verdiğiniz bilgileri teyit etmeniz gerekmekte ve adres bilgilerinizin yeterli olmaması durumunda Mernis sistemindeki bilgilerinize ulaşımına onay vermeniz gerekmektedir. Ardından “Maske siparişi ver” seçeneğine tıklayın. Böylece ücretsiz maske talebiniz alınmış olacaktır. Ayrıca ailenizin diğer üyeleri içinde ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz. Ücretsiz maske talebiniz 3 ila 5 gün içinde karşılanır.

 

Manik Depresif Nedir ve Belirtileri


Hakkında Yalçın

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

6 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Yeni bir haftaya başlıyoruz. Sabah saatleri her burç için biraz zorlu geçerken, duygusal anlamda bazı …

Geleneksel İngiliz Çayı Tarifi ve İngiliz Çayı Tarihi

İngilizler yılda 60 milyar fincan çay içiyor. İster sade ister şekerli, sütlü ya da limonlu …

5 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Haftanın son gününe girdiğimizde bazı burç insanları kendi köşelerine çekilmeye ihtiyaç duyacakken bazıları kendileri ile …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: