Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı. Daha önce yani bundan bir 10-20 yıl kadar önce 20 yaşına basıldığında kızlar için ne zaman evleniyorsun diye sıkıştırıldı. Tabi ki dünyanın ülkemizin hem kültürel, hem bakış hem de teknoloji açısından gelişmesiyle bu sorunun yerine 20’sinde evlenmek aileler için bile erken sayılıyor. Tabi ki bazı Anadolu şehirleri veya aileler hariç dememiz gerekir. Gelin beraber ülkemizde ve bazı dünya ülkelerinde evlilik yaşlarına beraber bakalım.

 

Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

1- Meksika = 23 yaş

Meksika, erken evliliğe geldiğinde oldukça kötü bir geçmişe sahipti, ancak o zamandan beri yasalar değişti ve bu nedenle yaş aralığı 20’li yaşların başına kaydı. Daha önce ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak 23, evlenmek için hala oldukça genç bir yaş. En üzücü olan şey, Meksika’da kadınların temelde evlenmek ve çocuk yetiştiren ve aileye bakan ev hanımları olduklarını düşünmenin hala oldukça yaygın olmasıdır, bu da bazı kadınları daha uzun süre beklemekten, yüksek öğrenim görmekten veya yeni bir aile kurmaya çalışmaktan alıkoyar. kariyer.


 

Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

2- Rusya = 24 Yaş

Rusya’da evlenen insanların ortalama yaşı 24. Bu çok büyük bir gelişme ve görünüşe göre oradaki genç kadınlar batıdaki akranlarına bakıyor ve evlenmeden önce daha uzun süre beklemeyi seçiyor. 24 yaş avrupa ülkeleri için erken sayılabilir ama, en azından bu bir üniversiteyi bitirmek için yeterli zaman ve en azından birinin hayatta ne istediğine ve hayatlarını gerçekten kiminle geçirmek istediklerine karar verebiliyorlar.


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

3- Türkiye = 24,8 (2018 )

Ülkemizde 2011’de erkekler için 26,6, kadınlar için 23,3 olan ortalama ilk evlenme yaşı, 2018’de erkekler için 27,8, kadınlar için 24,8’e yükseldi.


4- Çin = 25 yaş

Çin eskiden erken evlilikle ünlüydü, ancak ülke ekonomik büyüme ve gelişme açısından büyük bir patlama yaşadığı için evlilik geleneklerini de etkiledi. İllerde hâlâ pek çok kadın 25 yaşından önce evleniyor, ancak yüksek öğrenim görmüş kadınların çoğu artık evlenmek için 30’larına yaklaşana kadar daha uzun süre beklemeyi tercih ediyor. İş bulmanın ve kendinize bir şeyler sağlayabilmenin böyle bir etkisi olabileceğini kim bilebilirdi.

Öpücük Şekilleri ve Anlamları


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

5- İspanya = 27 yaş

Dürüst olun, İspanya’da bu sayının daha düşük olmasını bekliyordunuz, değil mi? Sonuçta, İspanyol kadınlar o kadar tutkulu görülüyorlar ki, erken evlendiklerini varsayarsınız. Ancak İspanya’daki yasa insanların çok erken evlenmelerine izin vermesine rağmen, çoğu aslında düğümü bağlamak için acele etmiyor.


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

6- Japonya = 29 yaş

Japon kadınlar bugünlerde sadece 30 civarında evleniyor ve çoğu bunun sebebinin kariyerleri olduğunu söylüyor. Bugünlerde Japonya’daki çoğu kadın finansal bağımsızlıklarına değer veriyor ve aynı zamanda başarılı bir kariyer için çabalıyor, bu yüzden zamanlarını alıyorlar ve ancak bir başarıya ulaştıklarını ve uyumlu biriyle tanıştıklarını hissettiklerinde evleniyorlar. Temel olarak, maddi destek ve istikrar artık evlilik için bir neden olmadığından, Japon kadınlarının acele etmek için bir nedeni yok.

Kadınların İlişkide Sıklıkla Yaptığı Hatalar


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

7-Finlandiya = 31 yaş

Açıkçası, Finlandiya’daki kadınlar modası geçmiş fikirleri umursamıyor. Bir kadın 30 yaşından önce evlenmezse başarısız olarak kabul edildiğini duyduğunuz şeyi biliyor musunuz? Pekala, Finli kadınlar “bunu hiç duymamış” gibi olur. Genellikle burada 30’lu yaşlarının başında evlenme eğilimindedirler ve bu nedenle boşanma oranları kesinlikle daha düşüktür.


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

8-Fransa = 32 yaş

Fransa genellikle bu süper romantik ülke olarak görülüyor ve birçok insan özellikle partnerlerine evlenme teklif etmek için buraya geliyor. Ancak Fransız kadınları, aşkı ve evliliği gerçekten aynı şekilde düşünmüyor. Burada aşk kesinlikle havada ama evlilik öncelikler açısından düşük. Pek çok çift, nihayet evlenmeden önce yıllarca birlikte yaşar ve birlikte yaşar. Ülkedeki bebeklerin neredeyse yarısı evlilik dışı doğuyor ve ebeveynler ancak sonradan evleniyor. Sadece bir düğünün sadece bir parti olduğunu biliyorlar, mutlu olmak için buna gerçekten ihtiyacın yok. Aşık insanlar için bir gereklilik değil, daha çok sembolik bir jest olarak görülüyor.


Ülkelere Göre Kadınların Ortalama Evlilik Yaşı

9- İtalya = 33 yaş

İtalya’daki insanların 30’lu yaşlarında hala evlenmemiş olması gerçekten şaşırtıcı değil. Aslında oldukça yaygındır. Muhtemelen İtalya’nın evlilik ve aile değerleriyle ilgili çok geleneksel bir ülke olduğunu düşünürsünüz ve bu doğru, ancak evlilik artık insanların ona acele ettiği bir şey değil. Kadınlar, evlenmek için 30’lu yaşlarına kadar bekleme eğilimindedir ve ilginç olan, eşlerinden daha uzun yaşama eğilimindedir.

Erkekler Kadınlarda Neye Dikkat Eder?

Sevişirken Yapılması Gerekenler

Evlenmek İsteyen Erkeğin Davranışları Nasıl Olur

 

Hakkında Pınar Keskin

Buna da Göz Atın

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dolgun dudaklar herkesin hayali... Bu hayalinizi gerçekleştirmek içinse inanın estetik işlemlerine ihtiyacınız yok! Düzenli bakım, farklı kontür ...

Kusursuz bir cilde sahip olabilmenin 6 yolu

Mat bir cilde sahipseniz ve bu sizi cansız gösteriyorsa, daha sağlıklı bir görünüm için yüzünüze uygulamanız gereken baz adımlar vardır. Başta ...

Felden Jel nedir ve ne işe yarar? Felden jel nasıl kullanılır?

Felden Jel son zamanlarda kullanımı yoğunlaşan bir cilt bakım kremidir. Mutlaka uzman doktora danışarak kullanılması gereken Felden jel, eklem ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: