Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Öneriler

Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Öneriler .. Uzun saçlar ne kadar güzel ve çekiciliği olsa da bakımı da bir o kadar zordur, ama gözlerinizde büyütmeye hiç gerek yok. Uzun saç bakımı nasıl olmalıdır konusunda sizleri bilgilendireceğim.

Uzun saç bakımını evde yapıyorsanız bakımınızı duş esnasında uygulayacağınız yöntemler su şiddetine kadar dikkat edilmesi gerekmektedir. Saçlarınızın bakımında ve aldığı vitaminlere de dikkat etmek gerekmektedir. Uzun saç için E vitaminleri oldukça iyi bir bakım kaynaklarındandır.

Öncelikle saçların ısısal olarak iyi olması ve tarama şekillerine uygun olması gerekmektedir. Saçlarınızın uzunluğu bakımına çok az engel olsa da onu halletmenin yöntemleri var. Uzun saç bakımlarında ara ara saç uçlarından alınmaları gerekmektedir aksi takdirde saçlarda incelme gözlenebilmektedir.

Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Öneriler

Saç bakımları için kullandığınız serumlar veya doğal yağlar ile saçlarınızı besleyerek uzun saçların bakımını yapabilirsiniz. Saçlar kırılgandır özellikle uzadıkları zaman kırılganlıkları artar ve bu yüzden uzun saçlar daha fazla bakım gerektirmektedir.

Uzun saç, yıkama konusunda biraz sıkıntı olmaktadır ama ona da bol su ile yıkandığı sürece bir problem kalmamaktadır. Uzun saçlarda kuruluk fazla gözlenmektedir tabi her uzun saç için bunlar söylenmez ama uzun saç bakımında uygulanması gereken bakım nemlendirici çeşitleri vardır.

Avokado ve muz kremi malzemeler:

  • 1 adet muz
  • 1 adet avokado
  • 1 adet yumurta
  • Bal
  • 2 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı

Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Öneriler

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra 1 adet hazır bulunan avokadoyu soyup ikiye bölerek püre haline getirin. Muzunuzun yarısını bu kremimizde kullanacağız. Yarım muz ile 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak daha sonra püre halindeki avokadonuzu ekleyiniz, homojen bir püre olana kadar karıştırınız. Elde ettiğiniz homojen karışım içerisine bal ve 1 adet yumurtayı da katarak yumuşak dokulu bir krem elde edene kadar karıştırınız. Hazırladığınız kremi nemli saçlarınızın derilerine gelmeyecek şekilde saç diplerine uygulayınız. Etkisini göstermesi için yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekmektedir. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayınız, saçlarınıza ipeksi ve parlak bir görünüm kazandıracaktır.

Kremin faydaları

Muz saçınızı besleyerek çatlakların oluşmasını önler. Avokado ise saçınızı nemlendirir ve uzamasını hızlandırır, uzun saçların bakım kaynağıdır. Zeytinyağı zaten ciltte de olduğu gibi saç bakımlarında da çok etkilidir. Saçları güçlendirir ve parlaklaştırır. Bal saçınızı parlaklaştırarak daha yumuşak olmasını sağlar.

 

Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Baştan Çıkarıcı Kadın Parfümleri

Tercih sebebi her ne olursa olsun cevabı her zaman merak edilen sorulardan biri baştan çıkarıcı …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: