Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Altın Kurallar

Kilo vermeyi başardı iseniz tebrik ederiz, daha zor olan kısım ise şimdi başlıyor. Çünkü verilen kilolaları geri almak kadar kolay birşey yok. İşte verilen kiloları geri almamak için yapılması gerekenler…

1- Tabaklarınızı yarıya indirin

Özellikle akşam sağlıklı bir yemek, yani bu ızgara tavuk, balık gibi sağlıklı yiyeceklerse ana öğünlerde yediğiniz yemekleri yarıya  indirmeniz çok önemli. Bu uygulamayla beraber kilolu iseniz kilo kaybına, formunuzda iseniz formunuzda kalmanızı sağlayacaktır. Ayrıca Tek bir çeşitten büyük tabakta yemek yemek yerine, farklı çeşitlerden bir tabak oluşturmak daha mantıklıdır.

Tabaklarınızı yarıya indirin

2- Besinlerinize yağlı soslar eklemeyin

Salata veya yemeklerinize eklediğiniz ketçap, mayonez, yağlı peynir sosları gibi çeşitleri bir süre eklemeyin. Bu tarz yağlı eklemeler yerine baharatlı çeşniler eklemek ve limon eklemek daha iyi olacaktır. Baharatlar kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Hazır yiyeceklerden kaçın

3- Hazır yiyeceklerden kaçın!

Evet, resim çok cezbedici geliyor farkındayız, ama iradenize sahip çıkın özellikle Hamburger, sosisli gibi hazır fast food yiyeceklerden her zaman kaçının. En azından dışarıda yemek yiyenlerdenseniz en azından haftada bire indirin. Bunlar yerine bol yeşillikli ve sossuz salata almanız her hafta bir tatlı kaşığı yağı vücuda sokmamanızı sağlayacaktır.

Kalp atışlarınızı arttırın

4- Kalp atışlarınızı arttırın

Verilen kiloları geri almamak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri yürüyüş ve egzersiz yapmak. Ek olacak şekilde yüzme, tenis gibi daha zorlayıcı sporlar yaparsanız karakterinizi-iradenizi güçlendireceği gibi hem daha fazla eğlenmeniz, hem de daha fazla kalori yakmanız sağlanacaktır. Bunlar dışında vücudunuz daha hızlı şekle girecektir.

Mutfakta vakit geçirmeyin

5- Mutfakta vakit geçirmeyin

Kendinize hakim olamıyorsanız, mutfakta oturmayı bırakın. Hele ki gece atıştırmalarını bırakmak istiyorsanız mutfağın kapısından bile geçmeyin. Alacağınız bir lokmanın, arkasının kesilmeyeceğini unutmayın. Mutfağa uğradığınızda hele diyet yapıyorsanız kendinize engel olamayabilirsiniz. Suyunuzu da mümkünse mutfakta bulundurmayın.

Şekeri bırakın

6- Şekeri Bırakın

Bunu çok duydunuz, biliyoruz ama gerçekten artık şu şekeri kullanıyorsanız bırakın. Azaltarak veya şak diye bırakın. Kendinizi tutamıyorsanız market alışverişlerinde şeker almayın, mecbur bırakacaksınız. Beraber takıldığınız birileri varsa onlara söyleyin, şeker kullanmaya çalışırsam engelle diye tembih edin. Kanser, diyabet, yağlanma, vücut bağışıklığını düşürme, diş …. saymakla bitmez şekeri bırakın !!!!

Pürüzsüz ve Selülitsiz Bir Bacak İstiyorsanız BURAYA tıklayarak habere ulaşabilirsiniz.

 

Zayıflamayı Hızlandıran Yiyecekler

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: