Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri. Çocukluğumuzdan beri hayalini kurduğumuz o gelinliği giyme vakti geldi ama onca modelin arasından seçmek pek de kolay olmuyor. Hem de vücut tipine en çok yakışanı bulup giymek, aman Allah’ım müthiş bir şey! İşte o yüzden önce vücut tipini buluyor sonra da gelinliğini seçiyoruz, hadi bakalım.

Başlamadan önce belirletim: Unutma sen her halinle güzelsin, bunlar sadece minik öneriler;

Belki vücudundaki bazı hatları ve noktaları sevmiyor ve gizlemek istiyor olabilirsin, bu öneriler ile hayatındaki bu önemli günü şekillendirebilir ve içine daha fazla sinen bir gelinlik giyebilirsin. Burada bahsettiğim her şey vücut tipine göre önerilerdir, herhangi bir yargılama değil. Her halinle güzelsin!

Şimdi vücut tipinin ne olduğunu bulalım.

Genel olarak kabul edilen ve yaygın olarak bilinen 5 farklı vücut tipi bulunuyor.

Kum Saati: Omuz ve kalça genişliği eşit, bel oyuntulu şekilde incedir. İlla 90-60-90 bedene sahip olmak gerekmez, eğer geniş omuzlarınız ve kalçalarınız varsa ve vücudunuza göre daha ince kıvrımlı bel hatlarına sahipseniz kum saati vücut tipindesinizdir.

Elma: Göğüs kısmı kalçanıza göre daha büyükse ve kilolarınız genellikle üst kısımda toplandıysa, bacaklarınız daha inceyse elma tipi bir vücuda sahipsinizdir.

Dikdörtgen: Atletik vücut tipi olarak da bilinen bu tipte omuzlar geniştir, belde herhangi bir oyuntu yoktur. Normal veya küçük göğüslere, geniş omuzlara ve oyuntusuz bir bele sahipseniz dikdörtgen tipi bir vücudunuz vardır.

Armut: Üçgen vücut olarak da bilinen armut tipinde kalça ve basenler vücudun üstüne göre daha geniştir ve omuzlar daha dardır. Daha kıvrımlı bir görünüm vardır. Armut vücut olup olmadığınızı anlamak için direkt olarak kalçalarınıza bakmalısınız.

Ters üçgen: Geniş omuzlarınız ve ufak kalçanız varsa bu vücut tipine sahipsinizdir. Bel kısmı çok belirgin olmasa da ince bacaklar ve kalça ile bu vücut tipi olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

1. Kum saati vücut tipine göre: Balık model

www.bridalguide.com

Balık gelinlik modeli vücut hatlarınızı belli edip, vücudunuzu tamamen sardığı için mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Tam bir denizkızı olacaksınız!

Gerçekten harikalar!

2. Elma tipi vücutlara göre: Klasikleşmiş modeller

A tipi olarak bilinen basenden sonra kabarık gelen gelinlikler tam sizlik.

Kapalı yaka yerine dekolteli ve V yakalı gelinlikler tercih edersen bedeninin üst kısmını rahatlatabilirsiniz.

Çok fazla dantelden kaçınmakta fayda var.

Eğer kabarık modelleri sevmiyorsanız helen tipi gelinlikler de size çok yakışacaktır.

Elma vücut tipi insanlar genellikle kalçalarını ve göbek bölgesini gizlemek isterler, bu yüzden a tipi gelinlik modellerinin daha dar kesimi olan helen tipi gelinlikler de iyi bir tercih olabilir.

Tam bir prenses hissetmek isteyenler için tasarlanmış resmen!

3. Kıvrımı olmayan dikdörtgen vücut tipleri için: Düz kesim gelinlikler

En güzeli sadelik derler ya işte tam da öyle! Kabarık olmayan, düz kesim gelinlikler hem sade hem de göz alıcı ve vücudunuza da çok yakışacak!

Böylece bu modellerle vücudunuzun tamamını öne çıkarabilirsiniz.

Düz kesim deyip geçmeyin gerçekten sadeliği sevenler için tasarlanmış aşırı naif modeller!

4. Kalçasına göre daha küçük göğüslere ve dar omuzlara sahip üçgen vücutlular için: Geniş yaka gelinlikler

Göğüslerinizi kalçalarınız ile eşitlemek ve daha görkemli gözükmek için geniş yaka gelinlikleri tercih edebilir ve göğüs ile omuz bölgenizi daha da belirginleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra klasik a tipi gelinliklerde derin V yaka tercih ederseniz yine aynı etkiyi görebilirsiniz.

5. Üçgen tipi vücutlarda geniş omuzları göstermenin vakti geldi: Halter yaka gelinlikler

Omuzlarınızı gösterirken dikkat etmeniz gereken bir şey daha var: Daha kabarık bir etek kısmı.

Bambaşka bir tarz resmen!

Straplez modellerde de kabarık kesim etek tercih ederek omuz kalça dengesini yakalayabilirsin.

Hakkında Pınar Keskin

Buna da Göz Atın

Burunda şekil bozukluğu neden olur?

Burun yapısındaki şekil bozuklukları doğumsal kaynaklı olsa da ve sonradan oluşsa da, rinoplasti ameliyatı sayesinde düzeltilmesi mümkün ...

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dolgun dudaklar herkesin hayali... Bu hayalinizi gerçekleştirmek içinse inanın estetik işlemlerine ihtiyacınız yok! Düzenli bakım, farklı kontür ...

Kusursuz bir cilde sahip olabilmenin 6 yolu

Mat bir cilde sahipseniz ve bu sizi cansız gösteriyorsa, daha sağlıklı bir görünüm için yüzünüze uygulamanız gereken baz adımlar vardır. Başta ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: